Ratuj Głuszca
wojna

Amerykański Departament ds. Weteranów wciąż wypłaca renty… ofiarom Wojny Secesyjnej. Otrzymują je dwie osoby – dzieci weteranów. Wojna Secesyjna zakończyła się w 1865 roku.

Ostatnio zasadność wypłat sprawdzano ubiegłej jesieni. Obie osoby żyły, były jednak słabego zdrowia.

Phil Budahn, rzecznik prasowy Departamentu poinformował, że zły stan zdrowia nie pozwala tym osobom na samodzielne funkcjonowanie.

Przyczyną przyznania rent mógł być albo fakt, że obie te osoby urodziły się z chorobami kwalifikującymi je do pobierania świadczeń, albo też w chwili śmierci ojców nie żyły ich matki, które mogłyby się nimi zająć.

Trevor Plante z National Archives mówi, że w XIX wieku wymagano, by rodzina zmarłego weterana udowodniła swoje związki rodzinne z nim. Do urzędów trafiały więc listy, zdjęcia czy świadectwa zawarcia związku małżeńskiego, przesyłane przez dzieci i małżonków zmarłego. Obecnie świadczenia jest łatwiej uzyskać, gdyż powiązane są one z numerem ubezpieczenia społecznego.

Plante zauważa, że badacze genealogii bardzo chętnie sięgają do archiwów Departamentu ds. Weteranów, gdyż można w nich znaleźć niespodziewane, niezwykłe rzeczy, które posłużyły w przeszłości do udowodnienia, iż jest się uprawnionym do pobierania świadczeń.

Przez dziesięciolecia na świadczenia związane z Wojną Secesyjną mogli liczyć tylko żołnierze zwycięskiej Unii i ich rodziny. Dopiero w latach 30. XX wieku zaczęto wypłacać je konfederatom.

Ostatni weteran Wojny Secesyjnej, Albert Woolson, zmarł w 1956 roku w wieku 109 lat. Ostatnia wdowa po weteranie, Gertrude Janeway, zmarła w 2009 roku mając lat 93.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 3 w artykule: ”USA wciąż wypłacają renty z… Wojny Secesyjnej”

 1. CSGO pisze:

  CSGO…

  Especially informative, looking forth to returning…

 2. 3 wheel electric standing scooter…

  I was most of these 3 wheel electric standing scooter available for your 17 celebration, they are just plain the best next 3 wheel electric standing scooter and that i take pleasure in these people. My contacts desire them, combined with there are foun…

 3. brazilian virgin hair…

  Those brazilian virgin hair will most certainly be design and style from 8 deg Farenheit. I havent and yet just had to be able to test them out . from specialer scenarios. They remorquage good throughout the rocks also moistened paths in addition to ha…