Ratuj Głuszca
symbol

W gęstym pyle okrywającym centrum Drogi Mlecznej znaleziono niezwykłą strukturę, której istoty astronomowie nie są w stanie wyjaśnić. Dzięki obserwacjom dokonanym w Herschel Space Obserwatory odkryto wewnątrz pyłu obszar gęstego gazu, który ma kształt… symbolu nieskończoności.

O istnieniu gęstszego gazu wiedziano od dawna, jednak dotychczas naukowcy widzieli tylko jego fragmenty. Teraz udało się zaobserwować całość i oczom zdumionych specjalistów ukazała się leżąco poziomo ósemka o długości około 600 lat świetlnych.

Wiele razy obserwowaliśmy ten obszar Drogi Mlecznej w podczerwieni. Ale kiedy popatrzyliśmy nań za pomocą przyrządów w Herschel ujrzeliśmy symbol nieskończoności – mówi Alberto Noriega-Crespo z należącego do NASA Infrared Processing nad Analysis Center na California Institute of Technology.

To właśnie jest tak ekscytujące w korzystaniu z nowych teleskopów, takich jak Herschel. Mamy nową tajemnicę i to w samym centrum naszej własnej galaktyki – stwierdził Sergio Molinari z Instytutu Fizyki Kosmicznej z Rzymu, główny autor artykułu opisującego odkrycie.

Gaz i pył w centrum Drogi MlecznejKliknij aby powiększyćGaz i pył w centrum Drogi Mlecznej
© NASA

Za pomocą przyrządów obserwatorium Nobeyama w Japonii stwierdzono, że cała tajemnicza struktura ma tę samą prędkość względem otaczającego ją pyłu i gazu. Tajemniczy pierścień odkryty został z poprzeczce Drogi Mlecznej. Podobne pierścienie w poprzeczkach widywano już w innych galaktykach.

Obecnie naukowcy nie wiedzą, w jaki sposób dochodzi do uformowania się poprzeczki. Niektóre teorie mówią, że to efekt wpływu grawitacji sąsiednich galaktyk.

Pierścień w kształcie symbolu nieskończoności to niejedyna tajemnica odkryta dzięki Herschelowi. Astronomowie zauważyli, że centrum zagiętego pierścienia nie znajduje się tam, gdzie powinno być centrum galaktyki. Nie wiadomo, dlaczego centrum pierścienia jest przesunięte.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 14 w artykule: ”Symbol nieskończoności w centrum Drogi Mlecznej”

 1. lwgula pisze:

  Czy Ireneusz Ćwirko odkrył rzeczywiste zasady funkcjonowania wszechświata?
  http://www.sci.pl/forum/viewtopic.php?t=739

 2. lwgula pisze:

  NIECH POLACY LUB AMERYKANIE OGŁOSZĄ ŚWIATU MOJĄ KRWAWICĘ.
  NOWOCZESNY PATRIOTYZM.
  NIECH TWOIM ŻYCIOWYM MOTTEM BĘDZIE ZAZDROŚĆ BUDUJĄCA BĘDĄCA WARUNKIEM POZYTYWNEJ KONKURENCJI I REALIZACJI WŁASNYCH ASPIRACJI NA RZECZ OJCZYZNY, NIE CZYŃ KRZYWDY STWORZENIU BOŻEMU, NIE POZWALAJ NA CZYNIENIE KRZYWDY TOBIE LUB INNEMU STWORZENIU BOŻEMU, NIE POŚWIĘCAJ SIĘ BEZ SENSU, NIE POMAGAJ BEZ SENSU, NIE ODDAWAJ SWOJEGO ŻYCIA BEZ SENSU, SZANUJ SWOICH PRZODKÓW I INNE NARODOWOŚCI, PIELĘGNUJ NARODOWE TRADYCJE KULTURY I JĘZYKA, PRZEZWYCIĘŻAJ ZAZDROŚĆ I ZAWIŚĆ RUJNUJĄCE DOBRO, BĄDŹ GOTOWY DO WALKI Z ZACHOWANIEM ZIMNEJ KRWI W RAZIE ZAGROŻENIA UTRATY WOLNOŚCI OJCZYZNY, DOBRO WŁASNE TRAKTUJ NA RÓWNI Z DOBREM OJCZYZNY, NIE BLOKUJ ODKRYWCÓW Z ZIEMI OJCZYSTEJ, PILNUJ MAJĄTKU NARODOWEGO I RODZIMEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ JAK SWOJEGO PRZYRODZENIA ORAZ W ŻYCIU – NIE ODBIERAJ RADOŚCI POLAKOWI Z KRWI I KOŚCI.
  Twierdzenie 1. Równanie X^{4} + Y^{4} = Z^{2} nie ma rozwiązań w zbiorze C+. Pierre de Fermat nie podał dowodu tego twierdzenia.
  1. JEDYNY NA ŚWIECIE uprościłem metodę rozkładu danej liczby na róznice kwadratów.
  2. JEDYNY NA ŚWIECIE obaliłem przeprowadzony w roku 1898 przez Davida Hilberta dowód twierdzenia 1.
  3. JEDYNY NA ŚWIECIE przeprowadziłem dowód twierdzenia 1, czego nie dokonali najwięksi geniusze różnych specjalności przez okres ponad 370 lat.
  4. JEDYNY NA ŚWIECIE udowodniłem WIELKIE TWIERDZENIE FERMATA, czego nie dokonali najwięksi geniusze różnych specjalności przez okres ponad 370 lat.
  5. JEDYNY NA ŚWIECIE sformułowałem twierdzenie (dwa przypadki), które orzeka, że istnieje nieskończenie wiele rozwiązań (x,y,z) równania x^{2} + y^{2} = 2z^{2}, m.in. takich, że nieparzyste x,y,z są parami różne – na jego mocy udowodniłem powyższe Tw.1.
  6. Podałem kilka ciekawych twierdzeń lub wniosków, m. in. Kompletną Hipotezę Goldbacha.
  7. JEDYNY NA ŚWIECIE podałem JEDYNE ROZWIĄZANIE NAJTRUDNIEJSZEJ ZAGADKI ŚWIATA.
  8. JEDYNY NA ŚWIECIE skonstruowałem IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA – dla każdego państwa świata – za ISBP powinienem otrzymać jednocześnie dwie nagrody NOBLA: ekonomiczną i pokojową.
  Sensacyjność moich odkryć potęguje fakt, iż nie jestem matematykiem. Dostęp do moich odkryć jest za pośrednictwem następującej strony http://lwgula.pl.tl/
  Jego Wysokość Świata, MSc Leszek W. Guła vel Aaron Navarro von Feldsteinhoff,
  Ojciec Chrzestny Syminostra, Arcymistrz Prawości, Polak z Krwi i Kości

 3. csgo skins analyst…

  Cool content you have there.|…

 4. buy nba 2k16 vc coins…

  Sustain the good work and producing in the group!…

 5. ermlrcqzdf pisze:

  ermlrcqzdf…

  I like this website – its so usefull and helpfull…

 6. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  The info is incredibly significant…

 7. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Your info is really interesting…

 8. CSGO pisze:

  CSGO…

  I like this site – its so usefull and helpfull…

 9. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Wow, gorgeous portal. Thnx …..

 10. nba pisze:

  nba…

  Thanks a ton! It is definitely an astonishing webpage!….

 11. Google pisze:

  Google…

  Wonderful story, reckoned we could combine a couple of unrelated data, nonetheless actually really worth taking a look, whoa did one discover about Mid East has got a lot more problerms as well….

 12. Google pisze:

  Google…

  Usually posts some really intriguing stuff like this. If you are new to this site….

 13. Google pisze:

  Google…

  Here are some links to web pages that we link to since we assume they may be really worth visiting….

 14. Google pisze:

  Google…

  Although sites we backlink to beneath are considerably not related to ours, we feel they are in fact really worth a go by means of, so possess a look….