Ratuj Głuszca
sms

W USA po raz pierwszy w historii spadła średnia miesięczna liczba przesyłanych SMS-ów. W trzecim kwartale bieżącego roku przeciętny amerykański posiadacz telefonu komórkowego wysyłał miesięcznie 675 wiadomości tekstowych. We wcześniejszym kwartale było to 700 SMS-ów. Również po raz pierwszy spadły przychody z SMS-ów operatorów telefonii komórkowej.

Analityk Chetan Sharma, który odnotował to zjawisko, mówi, że obecnie smartfony stanowią ponad połowę telefonów komórkowych w USA. Właśnie w ich rozpowszechnieniu upatruje Sharma spadku liczby SMS-ów. Istnieje bowiem wiele aplikacji pozwalających na wysłanie wiadomości tekstowych w inny sposób niż SMS-em.

Co prawda opłaty za SMS-y nie stanowią zwykle znacznej części rachunku, jednak, jak zauważa Sharma, ten sposób przesyłania danych jest niezwykle kosztowny. Standardowy SMS pozwala na przekazanie do 160 bitów danych i kosztuje 20 centów. To oznacza, że koszt 1 megabajta to… 1250 dolarów. Dlatego właśnie SMS-y są niezwykle lukratywnym źródłem pieniędzy dla telekomów. W ubiegłym roku zapewniły one operatorom telefonii komórkowej aż 19% całości przychodów.

Amerykańscy operatorzy stanęli więc przed groźbą poważnego zmniejszenia się strumienia napływających doń pieniędzy. W przewidywaniu takiego rozwoju sytuacji niektórzy z nich zaczęli już zmieniać strategię biznesową i oferować swoim klientom bardziej elastyczne usługi.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 2 w artykule: ”SMS-y coraz mniej popularne”

  1. damianzo pisze:

    U nas cały czas popularne :P

  2. nba 2k16 mt points free…

    I benefit from checking your site. Thanks for your time!|…