Ratuj Głuszca
jony

Jonathan Ive, odpowiedzialny w Apple’u za wydział projektowy, zostanie Rycerzem Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego (KBE). To druga z najwyższych rang tego odznaczenia, dająca automatycznie prawo do używania przedrostka Sir, pod warunkiem jednak, że uhonorowana osoba jest obywatelem Wielkiej Brytanii. Ive, w przeciwieństwie np. do Billa Gatesa, uhonorowanego KBE w 2005 roku, będzie mógł mówić o sobie Sir.

Urodzony w 1967 roku Ive, który w amerykańskiej korporacji pracuje od 1992 roku, przyczynił się do powstania projektów wielu produktów Apple’a. Zaraz po studiach rozpoczął pracę jako projektant i zatrudnił się w firmie Tangerine. Jednym z jej klientów był Apple, którego szefostwo było pod takim wrażeniem notebooka zaprojektowanego przez Ive’a, że zaproponowano mu pracę.

Z najnowszej biografii Steve’a Jobsa dowiadujemy się, że założyciel Apple’a nazywał Ive’a swoim „duchowym partnerem“. Jednocześnie Ive pozostaje szerzej nieznany, gdyż cały splendor związany z kolejnymi udanymi projektami spada na Steve’a Jobsa.

Dla Ive’a to już drugi Order Imperium Brytyjskiego w życiu. W 2005 roku został Komandorem Orderu (CBE)

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Rycerz Komandor z Apple’a”

  1. NBA pisze:

    NBA…

    Highly beneficial, look forwards to visiting again…