Ratuj Głuszca
dlugość

Andrew Farrugia ustanowił rekord Guinnessa w kategorii „najdłuższa struktura z czekolady”. Pociąg artysty mierzy nieco ponad 34 m (34,05 m) i waży 1250 kg. Prace nad lokomotywami i oddanymi ze szczegółami wagonami zajęły Maltańczykowi aż 700 godzin.

Podczas wywiadu rekordzista powiedział, że zastanawiając się nad wyborem obiektu, szybko postawił na pociąg, bo można go dowolnie wydłużać. Tak też było w jego przypadku. Zaczęło się od krótszego składu, ale potem pojawiały się kolejne „ostatnie” wagony.

Farrugia zademonstrował swoje dzieło na Brukselskim Tygodniu Czekolady. Tworząc skład marzeń czekoladoholika, nie korzystał, oczywiście, z gotowych form. Na podstawie wstępnych szkiców powstawały plany wagonów, a później zaczynało się żmudne rzeźbienie. Maltańczyk ujawnił, że podczas transportu dzieła, nomen omen koleją, właściwie cudem udało się uniknąć katastrofy. Na szczęście czekoladowy model przetrwał trudy podróży i dotarł w oryginalnej liczbie kawałków do stacji Południowa Bruksela. Naprawa drobnych uszkodzeń nie nastręczała większych trudności.

Część wagonów wzorowano na współczesnych pociągach belgijskich, reszta przypomina egzemplarze muzealne. Oficjalne mierzenie odbyło się w poniedziałek (19 listopada). Słodkiego ładunku można spróbować, a przynajmniej pozwolono na to dziennikarzom.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.