Ratuj Głuszca
prezydenci

Prezydent Obama wydał wszystkim głównym agendom amerykańskiego rządu polecenie udostępnienia większej liczby swoich usług na platformy mobilne. Na wykonanie zarządzenia urzędy mają rok. W tym czasie każda z agend ma udostępnić co najmniej dwa serwisy na platformy mobilne.

Amerykanie zasługują na rząd, który pracuje dla nich w każdym momencie, w każdym miejscu i na każdym urządzeniu – oświadczył prezydent.

Analitycy pochwalili inicjatywę prezydenta, ale podchodzą do niej z ostrożnością. Zauważają, że wymaga to wiele pracy i wysiłku. Ponadto szerokie udostępnienie danych rządowych – od danych dotyczących opieki zdrowotnej, poprzez edukację i bezpieczeństwo, po energetykę – może spowodować gwałtowny wzrost obciążenia infrastruktury bezprzewodowej.

Z kolei grupa FreePress zauważa, że rząd raczej powinien zająć się opracowaniem nowych przepisów i zwiększanie konkurencyjności tak, by obywatele mieli łatwiejszy dostęp do sieci szerokopasmowych. „Główną rolą rządu w tym zakresie nie jest dostarczanie treści“ – stwierdził Matt Wood z FreePress.

W związku z prezydenckim zarządzeniem firmy telekomunikacyjne zaczęły naciskać na administrację, by uwolniła większą część pasma bezprzewodowego na potrzeby biznesu.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.