Ratuj Głuszca
zapach

Pierwszy na liście jest świeżo upieczony chleb, na drugim – czysta pościel, na trzecim – świeżo skoszona trawa. Kolejne na liście to: woń ryby z frytkami, pieczeni, kawy, świeżego powietrza po deszczu, lawenda czy placek jabłkowy.Według nowego badania, mężczyźni wolą zapach benzyny i smażonego boczku od zapachu noworodka.

Jeśli chodzi o kobiety, to ulubionymi zapachami są chleb, trawa, czysta pościel, kwiaty, wanilia, świeżo zmielona kawa, czekolada, dziecko, lawenda oraz deszcz, natomiast najgorszymi – pot, publiczne toalety, wymiociny, kosz na śmieci, mokra sierść psa, dym z papierosów i śmierdzące stopy.

Badanie przeprowadzone przez www.OnePoll.com na 4 000 Brytyjczyków również odkryło, iż 9 na 10 kobiet wierzy, że ładny zapach wpływa na ich nastrój.

Jak powiedział Stephen Weller z International Fragrance Association zapach, zawsze odgrywał ważną rolę w naszym życiu codziennym, bez względu na to, gdzie pójdziemy, stale jesteśmy otoczeni różnymi aromatami.

Zdaniem psychologa Pameli Dalton, każdy z nas reaguje inaczej na poszczególne wonie. Zapach ma moc przeniesienia nas w czasie do momentów przeżywanego szczęścia, przypomina nam o ukochanej osobie, wzbudza poczucie nostalgii, bezpieczeństwa lub komfortu psychicznego.

Związek między aromatem a pamięcią jest bardzo silny, a zatem to, jak reagujemy na różne zapachy, jest wyjątkowe i indywidualne, zależne od tego, kim jesteśmy, jako jednostka i jakie mamy doświadczenia, wyjaśnia.

92% respondentek stwierdziło, iż specyficzne aromaty sprawiają, że są szczęśliwe, albowiem przypominają im o radosnym dzieciństwie, ukochanej osobie, poczuciu bezpieczeństwa, zadomowieniu i o pysznych potrawach.

Prawie połowa mężczyzn (48%) przyznaje się do aromatyzowania własnego mieszkania czy domu, gdyż, jak twierdzą, pomaga im to się zrelaksować, uspokoić i wytworzyć odpowiedni nastrój. 94% z nich uważa, że ładnie pachnące M4 jest bardzo ważne.

20 zapachów, które uszczęśliwiają Brytyjczyków:

1.    świeżo upieczony chleb
2.    czysta pościel
3.    świeżo skoszona trawa
4.    kwiaty
5.    świeżo zmielona kawa
6.    świeże powietrze po deszczu
7.    wanilia
8.    czekolada
9.    ryba z frytkami
10.    smażony boczek
11.    pieczeń
12.    noworodki
13.    cytryna
14.    lawenda
15.    benzyna
16.    placek jabłkowy
17.    świeżo zapalona zapałka
18.    róże
19.    konfetti
20.    opony

Źródło: medycyna24.pl
logo medycyna24 Jakie zapachy lubią mężczyźni

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 2 w artykule: ”Jakie zapachy lubią mężczyźni”

  1. aniakosmeo pisze:

    ten zapach ponoć działa na mężczyzn :) Duuuuuużżżooooooo wanilii : http://www.nowenowe.pl/zapachy/rankingi/szczegoly-produktu/produkt,4965.html

  2. nba 2k16 mt hack no survey…

    say thanks to a lot for your web site it assists a whole lot.|…