Ratuj Głuszca
ipad

Z badań przeprowadzonych przez firmę Protectyourbubble.com, która specjalizuje się w ubezpieczeniach gadżetów,  Brytyjczycy więcej wiedzą o technologii niż polityce czy cenach żywności.

Spośród 2000 osób, które wzięły udział w ankiecie aż 66% wiedziało, że nowym szefem Apple’a jest Tim Cook, ale jedynie 43% prawidłowo odpowiedziało na pytanie o nazwisko Kanclerza Skarbu w królewskim gabinecie cieni.

Więcej niż połowa ankietowanych prawidłowo odpowiedziała na pytanie, kim jest Thrall (jedna z postaci w World of Warcraft). Jednocześnie tylko 51% wiedziało, że Napoleona pod Waterloo pokonały wojska dowodzone przez księcia Wellingtona. Ponad 1/3 uważała, że dowódcą był admirał Nelson.

Także wiadomości bardziej praktyczne były niedostępne dla wielu respondentów. Ponad 63% badanych nie znało ceny czterech pint (ok. 2,3 litra) mleka, a 80% nie potrafiło określić średniej ceny pinty (ok. 0,56 litra) piwa. Połowa nie znała ceny znaczka pocztowego na list zwykły, a jednocześnie 57% wiedziało, ile kosztuje Kindle, a 67% potrafiło podać cenę cenę najnowszego iPada.

Źródło:  kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.