Ratuj Głuszca
otyłość

Pojawia się coraz więcej dowodów wskazujących na to, że bakterie odgrywają kluczową rolę w… otyłości. Naukowcy z chińskiego Shanghai Jiao Tong University zajmowali się bardzo otyłym mężczyzną, który ważył 175 kilogramów i jego życie było zagrożone z powodu nadmiernej wagi. Zespół pracujący pod kierunkiem Lipinga Zhao przygotował mu dietę z pełnych ziaren, probiotyków, środków tradycyjnej chińsiej medycyny oraz włókien, takich jak np. błonnik. Celem diety było powstrzymanie rozwoju bakterii, które podejrzewane są o przyczynianie się do otyłości poprzez zwiększanie pH w okrężnicy.

W ciągu 23 tygodni takiej diety mężczyzna stracił na wadze 51 kilogramów, mimo iż nie zwiększył swojej aktywności fizycznej.
Uczeni, chcąc sprawdzić, czy zmianie uległa flora bakteryjna, zbadali ją przed i po rozpoczęciu leczenia. Początkowo produkująca toksyny Enterobacter występowała najobficiej ze wszystkich mikroorganizmów, stanowiąc 35% wszystkich bakterii obecnych w okrężnicy. Po zakończeniu leczenia nie wykryto jej obecności.

Naukowcy przeprowadzili też badania na myszach. Części zwierząt podano Enterobacter pobrane z okrężnicy pacjenta. Następnie zwierzęta były żywione dietą wysokotłuszczową. W porównaniu z grupą kontrolną, również na diecie wysokotłuszczowej, myszy, którym podano Enterobacter, przybrały znacznie bardziej na wadze.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 3 w artykule: ”Bakterie przyczyną otyłości?”

 1. nba pisze:

  nba…

  Appreciate it for sharing your excellent websites…

 2. niking roshe pisze:

  niking roshe…

  A foot are likely to be freeeezing plus i experienced to obtain stockings to sleep. Situation anymore. I can not wait around for up ahead residential home following my very own work day to utilize the niking roshe as well as fashion way up the digits!…

 3. Brazilian Virgin Hair…

  I like Brazilian Virgin Hair a good deal I just went to Norstroms yesterday and that i noticed them for the initial time and immidiatly fell in really like with them! I’m however saving up to get the other types. (: I’m an Brazilian Virgin Hair freak…