Ratuj Głuszca
assange

Julian Assange, który wciąż ukrywa się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, poinformował, iż ma zamiar wystartować w przyszłorocznych wyborach do australijskiego Senatu. Na początku przyszłego roku ma też ogłosić powstanie partii Wikileaks.

W wywiadzie udzielonym Fairfax Media Assange stwierdził, że podczas procesu Bradleya Manninga, żołnierza, który przekazał Wikileaks tajne dane, mogą zostać ujawnione szczegóły o tym, jak amerykańscy prokuratorzy spreparowali sprawę o konspirację pomiędzy Manningiem a mną. Zdaniem lidera demaskatorskiego portalu, sprawą najważniejszą jest doprowadzenie do zaprzestania przez USA prowadzenia śledztwa w sprawie Wikileks.

Assange poinformował, że jego ojciec, John Shipton koordynuje przygotowania do utworzenia partii Wikileaks. Partia, która chce startować w wyborach, musi mieć co najmniej 500 członków posiadających bierne prawo wyborcze.

Jeśli Assange zostałby wybrany senatorem, ale nie mógłby wrócić do Australii, jego miejsce w Senacie zająłby wyznaczony przez niego przedstawiciel.

Sondaże wskazują, że założyciel Wikileaks byłby poważnym kandydatem do objęcia fotela senatora.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.