Ratuj Głuszca
mak

Policja w Wielkiej Brytanii aresztowała mężczyznę, który umieścił w serwisie społecznościowym zdjęcie płonącego papierowego kwiatu maku. Kwiaty takie są przez Brytyjczyków przypinane w listopadzie w celu upamiętnienia poległych żołnierzy.

Mężczyzna z Aylesham został dzisiaj wieczorem aresztowany pod zarzutem złamania prawa telekomunikacyjnego. Ma to związek z umieszczeniem przez niego zdjęcia płonącego maku. Mężczyzna przebywa w areszcie, gdzie oczekuje na przesłuchanie – oświadczyła policja z Kent.

Działania policji wywołały ostrą reakcję obrońców wolności obywatelskich. Drodzi idioci z @kent_police, palenie maku może być uznane za coś niestosowanego, ale nie jest przesŧępstwem – napisał na Twitterze znany dziennikarz zajmujący się kwestiami prawnymi David Allen Green.

Mężczyzna został zatrzymany na podstawie artykułu 127 Communications Act, który stwierdza, że przestępstwo popełnia ten, kto wysyła za pośrednictwem publicznej elektronicznej sieci komunikacyjnej wiadomość lub inny materiał, który jest wyraźnie obraźliwy, nieprzyzwoity, obsceniczny lub stanowi groźbę.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.