Ratuj Głuszca
taz

W Dubaju powstanie replika słynnego indyjskiego mauzoleum Tadź Mahal. Ponieważ miasto słynie z projektów realizowanych z epickim rozmachem, np. Wysp Palmowych, nie ograniczono się wyłącznie do kopiowania. Przy 4-krotnie większym od oryginału Tadź Arabia (Taj Arabia) mają też powstać kosztowne rozwinięcia tematu. Na witrynie internetowej znajdują się informacje m.in. o suku czy ogrodach na terasach.

Sercem przedsięwzięcia będzie 300-pokojowy pięciogwiazdkowy hotel, otoczony 7 budynkami o mieszanym przeznaczeniu. Wszystkie staną w Falconcity of Wonders (FCW), dubajskim konglomeracie replik siedmiu cudów świata i innych architektonicznych wyczynów ludzkości. Niby-mauzoleum spotka się tu nie tylko piramidami egipskimi, ale i z wieżą Eiffla, Wielkim Murem Chińskim czy krzywą wieżą z Pizy.

Jak ujawnili deweloperzy, koszt budowy kompleksu ochrzczonego mianem Nowego Miasta Miłości to, bagatela, 1 mld dol. Jeśli wszystko pójdzie z planem, prace zakończą się w 4. kwartale 2014 r. Tadź Arabia jest oczywistym nawiązaniem do miłosnej symboliki Tadź Mahal, stąd pomysł, by znalazły się tam różne obiekty kojarzone z pięknem życia [...] i romansem. A wszystko w stylu architektonicznym dworu Mughal – opowiada Arun Mehra, prezes Link Global Group. Inwestorzy mają nadzieję, że Tadź Arabia stanie się nową światową mekką nowożeńców, przebijając pod względem atrakcyjności choćby Bali.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.