Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Uczeni z Oxford University’s BHF Health Promotion Research Group przeanalizowali związek pomiędzy dostępnością jedzenia a średnią wagą przeciętnego obywatela. Porównywane dane dotyczyły roku 1986 oraz 2000 – w tym czasie ilość zjadanego pożywienia „na głowę znacznie wzrosła, przekładając się, według teoretycznych wyliczeń, na dodatkowe 4,7 kilograma wagi. Niestety, przybór wagi statystycznego Brytyjczyka przez te 15 lat był znacznie większy i wynosił aż 7,7 kilograma. Za dodatkowe kilogramy naukowcy obarczają winą bardziej siedzący tryb życia. Wiąże się to nie tylko ze zmianą nawyków, ale też ze zjawiskami społecznymi: coraz większą część pracy wykonuje się siedząc, praca fizyczna jest eliminowana przez postęp technologiczny.

 

Od roku 2000, dla którego analizowano dane, upłynęło już sporo czasu i jest raczej pewne, że ten trend się utrzymuje: w latach 1986-1987 do otyłych zaliczano 7 procent Brytyjczyków, dziś odsetek ten przekroczył 25 procent.

 

Doktor Peter Scarborough, autor badania, alarmuje, że choroby związane z otyłością i siedzącym trybem życia to tykająca bomba zegarowa rozwiniętych społeczeństw. Polska szybkim krokiem podąża za zachodnimi społeczeństwami, więc najwyższy czas zacząć się martwić.

 

Studium finansowane przez British Heart Foundation zostało opublikowane w British Journal of Nutrition.

 

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 11 w artykule: ”Tyjemy z nadmiaru jedzenia”

 1. Adrian MOFFIT, W-wa pisze:

  PRAWIDŁOWA, PROZDROWOTNA METODA ODŻYWIANIA:
  Tzw. dla współczesnego człowieka powinna AKCEPTOWAĆ wszelkie uwarunkowania naszej przyrody, ewolucją narzucone REGUŁY. Stanowi to trudny problem, ale bez badań; krew, wydzieliny, wydaliny, pierwiastki włosa, jest to absolutnie niemożliwe.

  WTEDY MOŻNA TYLKO PRZERZUCAĆ SIĘ PSEUDO REGUŁAMI:
  Na węch i czucie, również przypuszczenia. Kto zada sobie trud i zbada jak podnosi się poziom cukru przy poszczególnych produktach, jaki jest wpływ tłuszczów i jak, tj. w jakiej ilości się odkładają, jak organizm oddziaływuje na rodzaje białek itd. to wyniki dla wszystkich ludzi są niemal identyczne ew. drobna skala technicznego błędu.

  A WIĘC; PRZY ZWALCZANIU CHORÓB / OTYŁOŚCI, WAŻNA JEST WIEDZA:
  Klasyfikująca pożywienie na kategorie uwzględniające zawartość wszelkich tłuszczów, NISKICH węglowodanów, WYSOKICH węglowodanów; tj. tych które sprzyjają powstawaniu otyłości i cukrzycy typu 2, a które nie, oraz pozostałych składników. Stosunkowo prostym jest zaznajomić się z tabelami pożywienia wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, TJ. IŻ PRODUKTU. To wystarcza, aby samemu DECYDOWAĆ o łatwym doborze składników swojej diety, co stanowi na szczęście, rozwiązanie trudnego problemu dotyczącego zwalczania wszelkich chorób. Lekarz rodzinny zdecydowanie, też nam to potwierdzi.

  ZOBACZ TAKŻE; CUKRZYCA TYPU 2, WG: IRL KRAKÓW.

 2. nba 2k16 mt hack…

  I delight in the information on your web sites. thnx.|…

 3. superflys pisze:

  superflys…

  superflys is easy to slide on when you’re in the hurry…

 4. sdafmt pisze:

  sdafmt…

  I value the details on your site. Thank you!….

 5. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  Many thanks extremely useful. Will share site with my pals…

 6. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  Great looking website. Think you did a whole lot of your very ownyour very own coding…

 7. CSGO pisze:

  CSGO…

  Hello, very good web site you have got in here…

 8. NBA pisze:

  NBA…

  Wow, stunning website. Thnx …..

 9. Brazilian body wave…

  I like a in height Brazilian body wave. I procured individuals regarding within stone dust. I applied him or her perpetually additionally they used to be definitely one of the best set of two and therefore excellent. The exclusively negative thing is t…

 10. nba 2k16 pisze:

  nba 2k16…

  You’ve one of the better online sites…

 11. Google pisze:

  Google…

  The time to read or stop by the content or internet sites we’ve linked to below….