Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Starsi swingersi (osoby pozostające w stałym związku, ale za obopólną zgodą angażujące się w seks z innymi ludźmi) znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. To oni są też, wg holenderskich badaczy, częściowo odpowiedzialni za wprowadzanie ich do populacji generalnej.Wśród 9 tys. konsultowanych w klinikach zdrowia płciowego pacjentów/pacjentek 12% pozostawało w związku ze swingersem w średnim wieku 43 lat. Zespół z South Limburg Public Health Service sugeruje, że ludzie w tym wieku powinni zostać objęci programem doradztwa jako jedna z grup ryzyka. Autorzy raportu sądzą, że na całym świecie istnieją miliony swingujących par, które zamieniają się partnerami, uczestniczą w seksie grupowym lub bywają w specjalnych seksklubach. Co ciekawe, w ramach wcześniejszych badań wykazano, że osoby powyżej 45. r.ż. często fałszywie zakładają, że w ich przypadku ryzyko zarażenia chorobą przenoszoną drogą płciową jest niewielkie.

 

Holendrzy analizowali przypadki pacjentów zgłaszających się do klinik w latach 2007-2008 r. Okazało się, że swingersi znaleźli się wśród grup o najwyższym wskaźniku zapadalności na choroby przenoszone drogą płciową. Dołączyli tym samym do młodych ludzi i gejów. Kobiety angażujące się w swingowanie zarażały się częściej od mężczyzn. U pacjentów w wieku 45 lat ponad połowę diagnoz STI (od ang. sexually transmitted infection) postawiono właśnie w przypadku swingersów. Jeden na 10 starszych swingersów zarażał się chlamydiozą, a 1:20 rzeżączką.

 

Dr Nicole Dukers-Muijeres podkreśla, że swingersi mają wielu partnerów i często uprawiają seks bez zabezpieczeń. Tego typu zachowania zwiększają podatność na STI, co nasze studium zresztą potwierdziło. Niewykluczone, że osoby swingujące działają jak most otwierający chorobom płciowym drogę do populacji generalnej. Ze szczegółowymi wynikami badań Holendrów można się zapoznać na łamach pisma Sexually Transmitted Infections.

 

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 7 w artykule: ”Starsi swingują bez zabezpieczeń”

 1. agatakudlata pisze:

  Na pewno trzeba pamiętać o zabezpieczeniu, nieważne czy to swingowanie czy seks tylko ze swoim partnerem! Polecam dobry artykuł o swingersach http://monrewv.info/news0062.php warto go przeczytać przed podjęciem decyzji czy w ogóle chce się podejmować taką aktywność. Ja spróbowałam, oczywiście z zabezpieczeniem, ma to być przyjemność bez konsekwencji a nie skutkująca choróbskiem:)

 2. wierna pisze:

  ja jestem przeciw! oprócz tego, że jestem zaborcza i nie mogłabym wytrzymać widoku męża w ramionach innych kobiet, to jeszcze strach przed wszelkimi chorobami! no sądzę, że rozwaliłoby to nasz związek tak jak zdrada. Nawet się doszukałam informacji od seksuologa np. tutaj: http://seksoot.com/news/spec-a.php a im więcej o tym czytam tym bardziej widzę głosy przeciwko

 3. TED pisze:

  Jestem w szoku.Jak daleko zdziczał człowiek /niektórzy/.W czystej postaci zezwierzęcenie.Moralność wykorzeniona do dna.Jak uboga musi być ich osobowość.

 4. psychowico pisze:

  XD Tak, ludzie którzy wolą seks z wieloma partnerami niż z jednym mają ubogą osobowość. Ciekawe skąd przedmówca taką zależność wziął. Nie rozumiem dlaczego to miałoby być upadkiem moralnym, skoro nikt nie jest w takiej relacji krzywdzony?

 5. Tak na prawdę zawsze chodzi o indywidualne podejście a nie o tzw. normę definiowaną przez innych… jeśli sami jesteśmy zdecydowani na takie czy inne świadome zachowania to może to nie tylko wzmocnić zdrową relację partnerską ale przy odpowiednim podejściu wręcz ją rozwinąć.
  Swingersi wyznają i przestrzegają też podstawową zasadę: można wiele ale nie trzeba niczego – nic na siłę

 6. csgo skins expensive…

  Great web website! It looks really good! Keep up the helpful job!|…

 7. NBA pisze:

  NBA…

  You’re a really helpful web site; could not make it without ya!…