Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Spacer z naszym czworonożnym przyjacielem dostarcza nam więcej ruchu niż wizyta w siłowni, twierdzą eksperci.Naukowcy odkryli, iż miłośnicy zwierząt, wychodzą i bawią się ze swoimi pupilami dwa razy dziennie przez około 24 minuty, co tygodniowo daje wynik 5 godzin i 38 minut. Ponadto większość właścicieli psów bierze swoje psy na 3 długie spacery w ciągu tygodnia, co dodaje kolejne 2 godziny i 33 minuty ruchu.Osoby, które nie posiadają psa, spędzają na siłowni lub na spacerze średnio ponad godzinę i 20 minut tygodniowo.

 

47% ludzi bez czworonożnych przyjaciół przyznaje się, że w ogóle nie ćwiczy.

 

Przedstawiciel ds. zwierzęcej opieki zdrowotnej, Bob Martin, mówi, iż różnica miedzy siłownią a spacerem z psem polega na tym, że to pierwsze czasami może być postrzegane jako przykry obowiązek, a to drugie sprawia wiele przyjemności.

 

Kilka krótkich spacerów w ciągu dnia szybko kumuluje się, i jak wykazuje powyższe badanie, daje więcej ruchu i czasu spędzonego na aktywności fizycznej niż siłownia. Co więcej, spacer na świeżym powietrzu i możliwość podziwiania pięknych widoków, jest znacznie przyjemniejsza niż ćwiczenie w zamkniętym pomieszczeniu.

 

Badanie przeprowadzone na 5 000 ludzi, z czego 3 000 stanowili właściciele czworonogów, wykazało, że 57% z nich spacer z psem postrzega jako główne źródło aktywności fizycznej, ponad trzy czwarte uczestników stwierdziło, iż wolałoby wyprowadzić psa na spacer niż iść na siłownie.

 

86% respondentów powiedziało, że spacer z psem sprawia im dużą przyjemność, natomiast tylko 22% przyznaje się, że czasami zmusza się do wyjścia ze swoim pupilem.

 

Jeśli chodzi o siłownie, to tylko 16% uczestników lubi ćwiczyć na siłowni, natomiast prawie 70% postrzega to jako przykry obowiązek.

 

Ankieta pokazała, że posiadanie psa zachęca do regularnej aktywności fizycznej, a 60% respondentów stwierdziło, że zawsze wyprowadzają swoich pupili, nawet jeśli mają mało czasu.

 

46% osób uczęszczających na siłownie przyznaje się, że często wynajduje sobie dodatkowe zajęcia, by uniknąć pójścia na siłownie.

 

W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na zdrowy tryb życia i, jak się zdaje, posiadanie psa pomaga być zdrowszym, twierdzi Bob Martin.

 

Źródło: medycyna24.pl
logo medycyna24 Spacer z psem więcej daje niż siłownia

Komentarze wyłączone.