Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Sony zapowiada, że w przyszłym roku rozpocznie sprzedaż telewizorów zdolnych do wyświetlania obrazów Full HD 3D. W technologię taką mają zostać wyposażone urządzenia z linii Bravia.Poza telewizorami japoński gigant zaimplementuje podobne rozwiązania w odtwarzaczach Blu-ray, notebookach VAIO i konsoli PlayStation 3.

Zdaniem Howarda Stringera, prezesa Sony, technologia 3D jest już na tyle dojrzała, że może zadebiutować na rynku masowym.

Zapowiedź Sony cieszy sprzedawców sprzętu, którzy już szukają nowego rynkowego przeboju po tym, jak technologia HD na dobre zagościła w domach.

Japońska firma będzie miała jednak konkurencję. Hyundai już oferuje na japońskim rynku telewizory 3D, również Panasonic zapowiada uruchomienie produkcji urządzeń tego typu.
Na decyzję producentów z pewnością wpłynęło olbrzymie zainteresowanie ze strony konsumentów. Jak zauważył Howard Stringer, liczba sal kinowych oferujących obrazy 3D wzrosła w ciągu ostatnich 3 lat aż 30-krotnie. Do końca bieżącego roku na całym świecie będzie 7000 tego typu sal. Z kolei telewizja Sky ma zamiar w przyszłym roku uruchomić w Wielkiej Brytanii satelitarny kanał telewizyjny przekazujący obraz 3D.

Źródło: DV Hardware/kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.