Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Według specjalnego kalkulatora małżeńskiego najlepszą gwarancją długoterminowego związku jest to, by pobrać się w późniejszym wieku i mieć dobre wykształcenie.Powodem do rozwodu dla niektórych jest niewierność, dla innych specyficzne nawyki partnera, ale według najnowszego badania kluczowymi czynnikami są wiek, w którym zawarto związek małżeński, i wykształcenie.

Betsy Stevenson amerykańska ekonomistka opracowała kalkulator małżeński, który wskazuje prawdopodobieństwo rozwodu.

Zdaniem Stevenson z Pensylvania University – najmniejszy wskaźnik rozwodów mają Ci, którzy pobierają się późno i mają dobre wykształcenie, natomiast najwyższy wskaźnik dominuje wśród tych, którzy pobierają się w młodym wieku i mają niższe wykształcenie.

Osoby są proszone o wprowadzenie do kalkulatora małżeńskiego danych takich jak płeć, wiek, w którym się pobrały, oraz wykształcenie. Urządzenie na podstawie tych danych mówi, ilu ludzi takich jak oni się rozwiodło. Stevenson argumentuje, że za czynnikiem wiekowym może stać fakt, iż im człowiek staje się starszy, tym lepiej wie, kogo szuka, a zatem jest bardziej prawdopodobne, że znajdzie kogoś, kto będzie do niego pasował.

Ludzie, którzy są w końcu lat 20. i na początku lat 30., potrafią lepiej równoważyć pracę, rozrywkę, odpoczynek i życie rodzinne i społeczne. W momencie, gdy pobierają się w zbyt młodym wieku, ich wybór partnera z czasem może się rozmijać z ich potrzebami.

Innym czynnikiem może być zbytnia impulsywność, która powoduje, że zbyt szybko podejmujemy decyzję o ślubie i zbyt szybko decydujemy o rozwodzie.

Jeśli chodzi o edukację, to ludzie z wyższym wykształceniem mają większe dochody, a co za tym idzie w mniejszym stopniu mają konflikty na tle chociażby finansowym i mogą sobie pozwolić na komfortowy styl życia, twierdzi Stevenson, która opracowała kalkulator, aby pomóc ludziom lepiej zrozumieć liczbę rozwodów.

Zdaniem Lindy Blair, autorki książki pt. Straight Talking – trzeba być ostrożnym w formułowaniu tego typu tez, albowiem jej własne badanie wykazało, iż grupą najbardziej podatną na rozwody są ludzie, którzy nie ukończyli szkoły wyższej. Według niej tendencja skłaniająca tych ludzi do zaniechania edukacji uniwersyteckiej mogła sprawić, iż byli oni bardziej podatni na rezygnację z małżeństwa.

Źródło: guardian.co.uk
www.medycyna24.pl
logo medycyna24 Rozwody zależne od wieku<br>

Komentarze wyłączone.