Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dzisiaj o godzinie 16.00 po niecałych 3 latach od ukazania się znienawidzonego przez wszystkich systemu Vista, ma premierę jego mocno oczekiwany następca – Windows 7.System dostępny będzie na razie w 3 wersjach.

  • Windows 7 Home Premium
    Ceny: wersja OEM: 396 zł, uaktualnienie 449 zł, BOX: 749 zł
  • Windows 7 Professional
    Ceny: wersja OEM: 519 zł, uaktualnienie: 1119 zł, BOX: 1199 zł
  • Windows 7 Ultimate
    Ceny: wersja OEM: 719 zł, uaktualnienie: 1149 zł, BOX: 1249 zł

Użytkownicy oraz firmy długo czekały na ten produkt, specjalnie omijając Vistę, która była koszmarem pod każdym względem. Dopiero drugi service pack doprowadził ją do stanu użyteczności. Stało się to niestety za późno, aby Vista zdołała zdobyć sensowną pozycję na rynku systemów operacyjnych. W firmach sytuacja wyglądała jeszcze gorzej a to za sprawą wymagań jakie Vista posiadała. Wymiana tak dużej ilości sprzętu wraz z zakupem nowego systemu operacyjnego nie było do przejścia dla wielu średnich firm oraz korporacji.

Windows 7 był promowany jako coś zupełnie nowego, napisanego od podstaw, szybszego od poprzednika, bezpieczniejszego oraz bardziej funkcjonalnego. Jak pokazały wersje beta poprzedzające finalny produkt, obietnice składane przez Microsoft nie były tylko dobrze opracowaną gadką marketingową.

Zapewne dlatego Windows 7 w sklepie internetowym Amazon.co.uk w ciągu 8 godzin przedsprzedaży został zamówiony więcej razy niż Vista przez cały czas trwania przedsprzedaży 3 lata temu. Pokonał w ten sposób rekord należący do książek J.K. Rowling’s - Harry Potter.

Jak donoszą jednak czytelnicy na zachodnich forach dyskusyjnych, tak rewelacyjne wyniki sprzedaży są skutkiem zastosowania dużych upustów podczas zamawiania w przedsprzedaży.
Microsoft chce w ten sposób narobić tak bardzo potrzebnego mu pogłosu i sukcesu.

windows7 sales Premiera Windows 7

Własne źródło

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.