Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Firma Sony na tokijskich targach DC Expo, zaprezentowała nowy wyświetlacz 3D, który można oglądać z dowolnej strony. W odróżnieniu od innych konstrukcji 3D, do oglądania obrazu nie sa potrzebne żadne okulary. Jest to zdecydowany krok w kierunku prawdziwego 3D, o którym każdy z nas zapewne marzy. Jest to jedna z pierwszych technologii, która pozwala na obserwowanie obiektu 3D przez wielu ludzi stojących w różnych miejscach dookoła wyświetlacza.

Na konstrukcję wyświetlacza składa się walec o wymiarach 27cm na 13cm oraz wyświetlacz oparty o technologię LED o rozdzielczości 96px na 128px. Rozdzielczość wydaje się być bardzo niska, jakkolwiek z relacji obserwatorów wynika, że efekt jest zadowalający.

Wyświetlany obraz jest w pełni trójwymiarowym obiektem a nie płaską mapą bitową, która za pomocą trików z przesunięciem kolorów tworzy efekt trójwymiarowości.

Przedstawione prototypy były przygotowywane przez 3 lata. Jak powiedział Naoya Eguchi, wprowadzenie wersji z większym wyświetlaczem nie powinno zająć więcej niż rok.

Sony czeka na propozycje aplikacji dla swojego wyświetlacza. Najlepsze pomysły będą rozwijane do wersji komercyjnego zastosowania.

Źródło: www.macvideo.tv

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.