Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Większość pracujących rodziców ma problemy z odpowiednim wyborem jakości spożywanego jedzenia – donoszą najnowsze badania. Najgorsze jest to, że nie odbija się to tylko na nich, ale także na ich dzieciach.W badaniach dowiedziono, że lepsze warunki pracy przyczyniają się do bardziej zdrowego  odżywiania. Jest czas na przygotowanie posiłku w domu, zjedzenie go razem z rodziną  i czas na odpoczynek.

Ojcowie, których godziny pracy są nienormowane bądź pracują do późnych godzin nocnych, częściej opuszczają wspólne posiłki, odżywiają się nieregularnie i nie przykładają wielkiej wagi do jakości spożywanych posiłków.

Pracujące matki najczęściej jedzą w restauracjach bądź zamawiają obiady do domu. Częściej także pomijają śniadania. Prawie jedna czwarta rodziców przyznała się, że w ciągu tygodnia nie przykłada dużej uwagi do zdrowego odżywiania, co przekłada się także na ich dzieci.

– Wydłużony czas pracy i jej nieregularność są przyczyną opuszczania rodzinnych posiłków przez któregoś z rodziców. Mniej jest czasu na wspólne przygotowywanie posiłków i wspólne przebywanie ze sobą członków rodziny. To z pewnością niekorzystnie wpływa na relacje między rodzicami i dziećmi. Dodatkowo posiłki spożywane „na mieście” nie są zdrowe i mają mniej składników odżywczych niż te domowe, co przekłada się na mniejszą ilość energii w ciągu dnia – twierdzą autorzy badań.

Źródło: www.medycyna24.pl
logo medycyna24 Pracujące mamuśki źle wybierają

Komentarze wyłączone.