Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Przenośna konsola do gier może służyć nie tylko do rozrywki. Brytyjscy marynarze otrzymali 230 takich urządzeń po to, by móc nawet w ciasnej kajucie podczas sztormu… uczyć się do trudnych egzaminów z matematyki i fizyki, które czekają ich w szkole marynarki wojennej. Okazuje się, że konsole PSP mogą być przydatną pomocą naukową, ponieważ są nie tylko atrakcyjniejsze niż książki, ale w trudnych warunkach – np. na wąskiej koi na pełnym morzu czy 200 metrów pod wodą – także wyjątkowo wygodne.

 

Pomysł zrodził się w szkole marynarki wojennej HMS Collingwood w Fareham w hrabstwie Hampshire, gdzie niepokojąco duża liczba studentów oblała egzaminy i musiała powtarzać kurs. Jako pomoc naukową zaproponowano im przenośne konsole wyposażone w specjalny program, który zawiera slajdy, nagrania dźwiękowe, prezentacje, testy, itp.

 

Szkoła zakupiła już 230 takich urządzeń w cenie 120 funtów za sztukę. Na początek konsole otrzymają inżynierowie technicy, którzy obsługują m.in. radary, sonary, radiotelefony morskie i inne systemy łączności. Jeśli urządzenia sprawdzą się w swojej nowej roli – otrzyma je także pozostały personel Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej).

 

Co ciekawe, w konsolach pozostawiono sprawne czytniki UMD, które pozwalają używać konsol także do grania. W końcu marynarzom na morzu jakaś przyjemność z życia też się należy…

 

(PAP Life)

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.