Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Firma Levant Power z Massachusetts zaprezentowała system odzyskiwania energii z amortyzatorów pojazdów, który umożliwia zaoszczędzenie od 1,5 do 6 procent paliwa. Wszystko zależy od samego pojazdu oraz warunków na drodze.Amortyzatory Levant Power wyglądają jak standardowe urządzenia tego rodzaju z dołączonym przewodem elektrycznym. Mogą być instalowane przez mechanika w przeciętnym pojeździe. Przewód podłącza się do urządzenia zarządzającego energią z innych źródeł, np. z systemu hamowania z odzyskiwaniem energii, paneli słonecznych czy urządzeń termoelektrycznych.

 

Nowy amortyzator również posiada tłok poruszający się w oleju. Został on jednak dodatkowo wyposażony w niewielki generator, który obraca się wraz z ruchem tłoka.

 

System przynosi największe oszczędności paliwa w przypadku ciężkich pojazdów poruszających się poza twardymi drogami, dlatego też przedstawicielom Levant Power zależy przede wszystkim na tym, by trafił on do armii. Sprawdzi się on też w transporcie towarowym. Jak zapewnia Levant, amortyzatory są w większości wykonane ze standardowych części, więc nie są dużo droższe od standardowych. W przypadku samochodu ciężarowego dodatkowy koszt powinien zwrócić się w ciągu 18 miesięcy.

 

Levant nie planuje uruchamiania własnej produkcji amortyzatorów. Firma chce licencjonować swoją technologię.

 

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.