Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jak podają zachodnie serwisy, firma Google 28 Października ma zamiar pokazać światu swój nowy pomysł na udostępnianie darmowej muzyki.Nowa platforma ma być zrealizowana na zasadzie odgrywania muzyki poprzez 2 partnerów: iLike oraz LaLa. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce tytuł lub wykonawcę aby można było bezpośrednio odsłuchać poszukiwanego utworu.
 
Ruch ten wydaje się być bardzo przemyślany, ponieważ oba serwisy oferują darmowe, jednorazowe odsłuchanie, które zachęca do późniejszego zakupu danego utworu. Google otrzyma część dochodów ze sprzedaży muzyki, co dodatkowo podniesie wartość tej firmy.

googmusic2 Muzyka z wyszukiwarki Googli

Jak się można domyślić, ruch generowany dla iLike oraz LaLa przez Google będzie ogromny. Na powodzenie tego projektu nie trzeba będzie zatem długo czekać. Nie wiadomo jeszcze, kiedy usługa będzie dostępna na polskim rynku, oferując utwory polskich artystów i akceptując polskie formy płatności.

googlemusic1 Muzyka z wyszukiwarki Googli

W tym miejscu warto nawiązać do wczorajszej debaty przeprowadzonej przez gazetę Metro na temat nielegalnego ściągania muzyki z internetu. Propozycje były różne, żadna moim zdaniem nie poszła w takim właśnie kierunku. A szkoda bo tylko ułatwianie i popularyzacja dystrybucji może ukrócić piractwo. Żadne nowe nakazy czy też edukacja tego nie zmienią.

Źródło: Techcrunch.com

Autor wpisu: ag
Tagi: , ,

Komentarze wyłączone.