Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dla niektórych nastolatków międzynarodowy portal społecznościowy facebook jest tak kuszący, że muszą oni przedsięwziąć ekstremalne środki, by uwolnić się od uzależnienia od niego. Według „New York Times”, młodzież, szczególnie dziewczęta, tworzą grupy wsparcia, próbując ograniczyć czas spędzany przed komputerem bądź proszą innych o zmienienie im hasła lub usunięcia konta, by uwolnić się od czasochłonnego nawyku.

 

Jak twierdzi psycholog Kimberly Young, dyrektor Centre for Internet Addiction Recovery w Bradford, USA, uzależnienie od facebooka jest jak każde inne, co znaczy, że jest niezwykle trudno się od niego oderwać.

 

Bez pomocy specjalnych programów walczących z uzależnieniem od komputera, młodzi facebookersi muszą opracować swoją własną strategię działania. Wielu z nich samodzielnie znajduje wyjście z sytuacji. To trochę tak jak w przypadku zaburzeń odżywiania… nie można całkowicie wyeliminować jedzenia, trzeba tylko dokonywać właściwych wyborów żywieniowych. Jeśli chodzi o facebooka, to należy po prostu lepiej rozgraniczać czas i czynności wykonywane on-line, wyjaśnia Young.

 

Wspomniany portal nie ułatwia rezygnacji. Zanim usuniemy konto, musimy zaznaczyć 6 powodów, dla których rezygnujemy z jego usług, a jeśli zmienimy zdanie zawsze możemy się ponownie zarejestrować, używając takiego samego loginu i hasła.

 

 

Źródło: medycyna24.pl
logo medycyna24 Młodzież uzależniona od facebooka

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.