Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Regularne pocałunki wydłużają życie nawet o 5 lat – twierdzą naukowcy. 28 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pocałunku.Pocałunek to jedna z form komunikacji międzyludzkiej. Mówiąc o nim, najczęściej mamy na myśli pocałunek erotyczny między kobietą a mężczyzną. Jest on zapowiedzią czegoś ważnego, intymnego. Dla wielu jest równoznaczny z otwarciem się bram raju – powiedział PAP Life seksuolog, dr Stanisław Dulko.

 

Przeciętny pocałunek trwa średnio 30 sekund. Są jednak rekordziści w tej dziedzinie. W 2009 roku niemiecka para Nikola Matovic i Kristina Reinhart pobili rekord świata całując się 32 godziny, 14 minut i 7 sekund. Ciekawe, ile kalorii udało im się spalić
To zależało od jakości i intensywności ich pocałunku – pocałunek pozwala spalić od 3 do 12 kalorii na minutę.

 

Czy istnieje przepis na pocałunek idealny
To sprawa indywidualna. Doktor Dulko radzi włączyć w to własną inwencję twórczą. A ze sztuką całowanie ma wiele wspólnego. Do tego stopnia, że nagradzane jest ono statuetką złotego popcornu podczas ceremonii MTV Movie Awards.

 

Współczesne kino nie celebruje tak bardzo pocałunków, jak kino lat 50. czy 60. – twierdzi seksuolog. Dlatego pocałunki, które na stałe wpisały się do historii kina to te w wykonaniu Scarlett O’Hary drżącej w ramionach Rhetta Butlera, czy ten, jaki pamiętamy z filmu Casablanca.

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.