Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Kiedy badacze z Centrum Medycznego Loma Linda University zeskanowali twarze matek i córek, okazało się, że skóra i tkanki miękkie, zwłaszcza wokół oczu, starzeją się tak samo i w podobny sposób tracą elastyczność.Podobieństwa stają się najbardziej widoczne, gdy córki kończą trzydzieści kilka lat. Dr Matthew Camp i jego zespół podkreślają, że dotąd studia nad starzeniem się twarzy były głównie obserwacyjne i subiektywne. Teraz po raz pierwszy przeprowadzono prawdziwie naukowy dowód.

 

Chcąc prześledzić całe spektrum starzenia, Amerykanie uwzględnili 10 par podobnych do sobie matek i córek w wieku od 15 do 90 lat. Za pomocą obrazowania twarzy i trójwymiarowego modelowania komputerowego naukowcy odkryli u matek stałe wzorce obwisania i utraty objętości (czyli atrofii i regresji), zwłaszcza w obrębie wewnętrznych kącików oczu/kanalików łzowych i dolnych powiek.

 

Starzenie się okolic oczu i tworzenie tzw. worków jest związane z utratą elastyczności skóry i osłabieniem mięśni, które uwalniają tłuszcz wyściełający oczodoły. Zaczyna się on uwypuklać, przez co twarz nabiera charakterystycznego wyrazu.

 

Jak podkreśla Norman Waterhouse, były szef Brytyjskiego Stowarzyszenia Chirurgów Estetycznych, kobiety starzeją się gorzej od mężczyzn, ponieważ za młodu panie mają owalne twarze, które w miarę upływu czasu stają się kwadratowe przez obwisającą pod żuchwą skórę. U mężczyzn twarze są przez całe życie bardziej kwadratowe.

 

Źródło: Telegraph/kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 7 w artykule: ”Matki i córki starzeją się podobnie”

 1. nba 2k pisze:

  nba 2k…

  Incredibly user friendly website. Tremendous info available on few gos to…

 2. nba 2k16 pisze:

  nba 2k16…

  I value the knowledge on your internet site. Much thanks!….

 3. billige fotballdrakter…

  Whoa this is a handy website….

 4. billiga fotbollströjor…

  Simply just desired to emphasize Now i am happy I stumbled in your website!| sites:ggglese.com…

 5. fotbollströjor…

  408aycsu 5bn9sgvmw fotballdrakter r09zo3l7 mid4a8sj\n 41zxwmy 0xw2nyc fotbollströjor 85n79c2 fder0gu31t\n y8efnkv0 f837gs2thr maglie calcio poco prezzo 10irqngtv jyen7pl\n…

 6. Billige Fodboldtrøjer Børn…

  \n \n fotbollströjor \n \n \n \n \n maglie calcio \n \n \n \n \n fotbollströjor barn \n \n \n…

 7. fußballtrikots Günstige…

  \n \n Billige Fodboldtrøjer Børn \n \n \n \n \n fotbollströjor barn \n \n \n \n \n billiga fotbollströjor \n \n \n…