Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Liczniki w klubach fitness często podają złe wyniki – donoszą najnowsze badania. Urządzenia do ćwiczeń, które zaopatrzone są w czytniki monitorujące pracę serca, przebyty dystans oraz spalane kalorie, mogą podawać błędne wyniki, różniące się od tych prawdziwych nawet o 20 proc.

Naukowcy ostrzegają, że podawanie niewłaściwych wyników może być zgubne dla naszego zdrowia.
 
Pacjenci z chorobami serca oraz kobiety w ciąży często są proszeni przez swoich lekarzy, aby kontrolowali pracę serca w czasie wykonywania ćwiczeń na siłowni. Jeśli więc aparaty monitorujące takie rzeczy działają niepoprawnie, może to wprowadzać w błąd pacjentów i narażać ich na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

– Każdy człowiek spala kalorie w inny sposób i w innym tempie. Na przykład, kobieta ważąca 57 kg i mająca 20 proc. tkanki tłuszczowej spala kalorie bardziej efektywnie niż kobieta mająca taką samą wagę, ale której poziom tkanki tłuszczowej waha się na poziomie 30 proc. – twierdzą specjaliści. – Często urządzenia mierzące spalanie tłuszczu mogą różnić się w wynikach nawet o 20 proc. – dodają.

– Nietrudno się domyśleć, dlaczego niektóre urządzenia kłamią – jeśli ktoś widzi, że ćwicząc, spala dużo kalorii, to logiczne, że wróci z powrotem do tych ćwiczeń. Ludzie potrafią się szybko zniechęcić, jeśli nie widzą efektów swoich wysiłków, dlatego producenci urządzeń do fitnessu często „podkręcają” liczniki, aby zachęcić ludzi do ćwiczeń.

Źródło: guardian.co.uk
www.medycyna24.pl
logo medycyna24 Liczniki w klubach fitness mogą kłamać

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.