Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Według najnowszego badania przeciętna kobieta nie jest w stanie dotrzymać tajemnicy dłużej niż 47 godzin. Naukowcy odkryli, iż kobiety nie są w stanie przezwyciężyć palącego pragnienia podzielenia się usłyszaną plotką. Powiedzą o niej przynajmniej jednej osobie w przeciągu 47 godzin i 15 minut.

 

W zależności od tego, kogo dana plotka dotyczy, pierwszymi odbiorcami tej informacji będzie chłopak, mąż, najlepsza przyjaciółka bądź matka.

 

Badanie przeprowadzone na 3000 kobiet w wieku od 18 do 65 lat wykazało, iż cztery na dziesięć kobiet nie jest w stanie dotrzymać tajemnicy bez względu na to, jak bardzo jest ona poufna i osobista.

 

Stwierdziło również, że alkohol zazwyczaj stanowi pomocną dłoń, by „chlapnąć” jakąś tajemnicę. Michael Cox, dyrektor brytyjskiej filii Wines of Chile, powiedział: to już oficjalne – kobiety nie potrafią dotrzymać tajemnicy.

 

Z badania dowiedzieliśmy się, jak dużo sekretów zostaje ujawnionych, ale nie spodziewaliśmy się, że są one przekazywane tak szybko przez tych, którym się zwierzyliśmy. Bez względu na to, jak cenna jest ta informacja, zazwyczaj przestaje być tajemnicą w przeciągu 48 godzin.

 

To oznacza, że każdy Brytyjczyk, który się zwierzył swojemu przyjacielowi, powinien się martwić, albowiem nie wie, gdzie i do kogo ta informacja trafiła.

 

Badanie wykazało, iż Brytyjki słyszą przynajmniej trzy porcje plotek tygodniowo i przekazują je dalej przynajmniej jednej osobie.

 

Sześć na dziesięć kobiet powie o tym komuś kompletnie niezwiązanemu ze sprawą, a zatem osoba, która podzieliła się z nią tą tajemnicą, o niczym się nie dowie.

 

Trzy na dziesięć kobiet przyznało się do chęci ujawnienia czyjegoś sekretu, a 45% ujawnia czyjąś tajemnicę, by uwolnić się spod jej ciężaru.

 

Dwie trzecie kobiet ma poczucie winy z powodu niedotrzymania tajemnicy. Trzy czwarte respondentek twierdzi, że są w stanie przemilczeć tajemnicę, a 83% uważa się za godne zaufania w 100% w każdej grupie przyjaciół.

 

Jednak cztery na dziesięć przyznaje się do plotkowania na temat bliskiego przyjaciela/przyjaciółki w innej grupie znajomych.

 

Ponad cztery na dziesięć uczestniczek uważało, iż jest dopuszczalne, by mówić o tajemnicy znajomego komuś, kto go nie zna, a 40% stwierdziło, iż mąż jest ich największym powiernikiem.

 

Dziewczęta często plotkują przez telefon, twarzą w twarz bądź przez SMS-y, na szczęście dla niektórych ponad jedna czwarta z respondentek powiedziała, że nie pamiętała, co jej powiedziano poprzedniego dnia.

 

Źródło: medycyna24.pl
logo medycyna24 Kobiety nie są w stanie dotrzymać tajemnicy dłużej niż 47 godzin

 

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.