Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Najnowsze badania dowodzą, że mężczyźni 7 razy częściej porzucają żony, gdy są śmiertelnie chore, niż kobiety w analogicznej sytuacji.Naukowcy obserwowali 500 małżeństw ze zdiagnozowaną śmiertelną chorobą u któregoś ze współmałżonków.

Mimo tego, że średnia rozwodów nie była wyższa niż przeciętnie, to zanotowano jednak duże różnice w statystyce między odchodzeniem z domu mężczyzny i kobiety.  W trakcie badań okazało się, że na 23 rozwody w małżeństwach ze stwierdzonym stwardnieniem rozsianym 22 przypadki dotyczyły kobiet, które cierpiały na tę chorobę.

Jedynie ostatni przypadek rozwodu dotyczył mężczyzny z SM i jego zdrowej żony. Kolejne 23 przeprowadzone rozwody, w których jedno z małżonków miało guz mózgu, wykazały, że to kobiety w 18 przypadkach były chore, a nie mężczyźni. 21 proc. małżeństw, w których kobieta była chora, zakończyła się rozwodem. Natomiast jedynie 3 proc. małżeństw nie przetrwało, kiedy to mężczyzna był poważnie chory, a nie kobieta.

– Niektóre badania dowodzą, że mężczyźni nie są skłonni na dłuższą metę opiekować się jakimkolwiek członkiem rodziny, jeśli okaże się on poważnie chory. U kobiet jest dokładnie na odwrót. Nasze badania tylko potwierdzają te wnioski – twierdzą autorzy badań. – Kobiety są bardziej opiekuńcze, odpowiedzialne i nie potrafią zostawić chorego w potrzebie.

Naukowcy w trakcie badań odkryli także, że rozwiedzeni pacjenci spędzają więcej czasu w szpitalu, biorą więcej antydepresantów i mają gorszą motywację do kontynuowania leczenia.

Źródło: Telegraph.co.uk
www.medycyna24.pl
logo medycyna24 Kobiety nie rzucają mężczyzn<br>

Komentarze wyłączone.