Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nie wiem, kto wynalazł obcasy, ale kobiety dużo mu zawdzięczają – Marilyn Monroe dokładnie wiedziała, co mówi. Szpilki, koturny, obcasy to domena każdej kobiety. Fenomen obcasów – czy można go zgłębić
?Widok kobiety w szpilkach stopi każde męskie serce. Jak podkreśla modelka Agnieszka Martyna: z psychologicznego punktu widzenia obcasy mają ogromne znaczenie, dają ogromną pewność siebie, kobiety stają się bardziej asertywne. Obcasy dają kobiecie siłę i moc.

 

Trudno się dziwić, że kobiety tak je kochają, mimo że zbyt częste noszenie ich może powodować deformacje stóp, kolan, bioder i kręgosłupa. Jednak za butami na obcasie przemawiają inne argumenty. Dodają nam kilka centymetrów, przez co wydajemy się wyższe, a tym samym smuklejsze, doskonale prezentują sylwetkę, wyzwalają pokłady kobiecości i seksapilu, sprawiają, że poruszamy się płynnym, wręcz tanecznym krokiem, uwodzicielsko falując biodrami. Wobec tych atutów wysokich obcasów zdeformowane stopy i nadwerężony kręgosłup aż tak nie odstraszają kobiet.

 

Jak się dowiedział PAP Life, zagorzałą fanką obcasów jest Anna Samusionek. Buty muszą być na wysokim obcasie, praktycznie inaczej nie umiem chodzić – zdradza aktorka. Nie ukrywam, że lubię buty na wysokim obcasie. Lepiej się w nich czuję, dodają mi kobiecości. Nawet kiedy jestem w dżinsach, a buty są wysokie, czuję się bardziej kobieco – dodaje. (PAP Life)

Autor wpisu: ag
Tagi:

Komentarze wyłączone.