Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Choć do świąt jeszcze trochę czasu zostało, to wszyscy dobrze wiedzą, że o tej porze roku czas szybciej biegnie. Zanim się spostrzeżemy, już są święta… Nagle budzimy się, żeby zdać sobie sprawę z tego, że nie kupiliśmy jeszcze wszystkich prezentów, nie udekorowaliśmy choinki, nie zrobiliśmy świątecznych zakupów spożywczych i mnóstwo innych rzeczy, w tym także nie przygotowaliśmy naszego żołądka na świąteczne obżarstwo…

 

Dlatego warto teraz poświęcić trochę czasu i odpowiednio wcześniej przygotować się na 24 grudnia, by uniknąć stresu, paniki i nerwów.

 

Już teraz zadbaj o swoje zdrowie — wybierz się do dentysty, lekarza rodzinnego, wykup receptę, wykonaj badania krwi czy inne; nie czekaj do ostatniego tygodnia przed świętami, bo to nie czas na takie zabiegi.

 

Kup prezenty teraz — odkryjesz, że w niektórych sklepach są jeszcze promocje i obniżki cenowe… Jeśli natomiast odwiedzisz je dopiero w połowie grudnia, już ich nie zobaczysz, tylko wydasz małą fortunę… Jeśli już wypatrzyłeś coś ładnego, nie zastanawiaj się tylko kup to od razu, a stopniowo skompletujesz odpowiednią ilość upominków pod choinkę. Takie działanie pozwoli ci zaoszczędzić trochę pieniędzy i nerwów, szczególnie tych związanych z wyczerpanym limitem na karcie kredytowej.

 

Jeśli szykuje się u ciebie huczna i duża wigilia, pomyśl o dobrej organizacji — poproś, by krewni pomogli ci w przygotowaniu świątecznej uczty. W przeciwnym razie, gdy nadejdzie ten dzień, będziesz wycieńczona/y, co sprawi, że nie będziesz w stanie cieszyć się świętami. W końcu, co to za przyjemność spędzić cały czas w kuchni i przy garach
!

 

Jeśli chcesz uniknąć rodzinnych spięć przy stole wigilijnym, zaproś również swoich przyjaciół. Rodzina wówczas będzie mniej skora do wywlekania i wypominania prywatnych spraw rodzinnych.

 

Rzeczy, takie jak czerwone, bożonarodzeniowe świeczki czy serwetki i inne tego rodzaju okolicznościowe artykuły na tydzień przed świętami szybko znikają z półek, dlatego też warto kupić je teraz, by później być wdzięcznym, że nie trzeba się o to martwić i zwiedzać kilku sklepów w ich poszukiwaniu.

 

Dowiedz się, jakie twoi świąteczni goście mają preferencje kulinarne… Czy nie chorują na cukrzycę, czy są wśród nich wegetarianie, czy ktoś ma alergię na poszczególne potrawy czy składniki — dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej sytuacji.

 

Jeśli obiad czy kolację świąteczną zamierzasz zorganizować w restauracji, nie czekaj do ostatniej chwili, tylko zarezerwuj stolik czy catering już teraz — później może już nie być miejsc.

 

Sporządź budżet świąteczny — zdecyduj ile zamierzasz wydać na prezenty dla bliskich, dobrym pomysłem byłoby uzgodnienie z rodziną, do jakiej kwoty kupować będziecie dla siebie upominki. To pomoże uniknąć sytuacji, w której podarowałeś/aś komuś drogi prezent, a on/ona Tobie skarpetki…

 

W tym dniu otocz się ludźmi, których kochasz, którzy cię wspierają i są tobie życzliwi. Bądź ostrożny w planowaniu. W trakcie Bożego Narodzenia z pewnością spotkasz się także z osobami, z którymi wolałbyś nie widzieć — trzymaj się od nich na odległość. Postaraj się, by panowała miła i uprzejma atmosfera.

 

Źródło: medycyna24.pl
logo medycyna24 Jak uniknąć świątecznego stresu i zabiegania

Komentarze wyłączone.