Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Według badania przeprowadzonego przez studentów z Filadelfii dzieci, które robią zakupy w pobliskim sklepiku przed i po lekcjach, kupują dziennie prawie 360 kalorii w smakołykach i napojach.Batony, cukierki, chipsy i napoje gazowane są najchętniej kupowanymi produktami.
Na potrzeby badania studenci z Filadelfii przeprowadzili ponad 800 ankiet na uczniach klas 4., 5. i 6. na obszarach miejskich Filadelfii. Rozmawiali z dziećmi przed pobliskimi sklepikami zaraz po tym, jak dokonały zakupu, oraz patrzyli na to, co kupiły.

Ponad 8 na 10 uczniów pochodziło z rodzin, których dochody nie kwalifikowały ich do tego, by ich pociechy dostawały darmowe obiady w szkolnej stołówce lub te po obniżonej cenie.
Dzieci wydawały trochę więcej niż dolara dziennie i kupowały pożywienie i napoje warte 360 kalorii. Kwota ta starczyła bowiem na zakup picia, chipsów, cukierków i gumy do żucia.
Zdaniem głównej autorki badania, Kelley Borradaile z Temple University, jest to pierwsze badanie, które pokazuje, co dzieci kupują w pobliskich sklepikach przed i po szkole.

Co powinniśmy w tej sytuacji zrobić
Powinniśmy promować zdrową żywność, czyli picie wody mineralnej, jedzenie owoców i pojedynczych przekąsek, twierdzi Sandy Sherman z Food Trust.
Badanie było częścią szerokiej inicjatywy, by zwiększyć ilość spożywanych owoców i innych zdrowych przekąsek na terenie Filadelfii, Baltimore, Oakland i Calif.
Badanie opublikowano w listopadowym wydaniu czasopisma Pediatrics.

Źródło: health.yahoo.com
logo medycyna24 Dużo kalorii w sklepiku za rogiem
www.medycyna24.pl

Komentarze wyłączone.