Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jak się okazuje, kobiety oddają się cielesnym przyjemnościom z bardzo praktycznych powodów. Chociażby dlatego, aby zabić nudę, utrzymać zgodę w związku, zmniejszyć ból głowy czy zmusić męża do wynoszenia śmieci. Romantyzm i namiętność znalazły się na końcu listy. Cindy Meston i David Buss, autorzy książki „Why Women Have Sex” podają 200 specyficznych powodów, dla których kobiety uprawiają seks. Badania pokazały, że większość mężczyzn uważa większość kobiet za atrakcyjne w jakimś sensie, podczas gdy większość kobiet ma na temat mężczyzn odmienne zdanie – konkludują autorzy, którzy są profesorami psychologii na University of Texas.

 

Naukowcy przepytali 1000 kobiet. Jedna stwierdziła, że kocha się ze swoim partnerem, gdyż jest to dla niej przeżycie duchowe. Większość jednak podała bardziej przyziemne powody. 84% przyznało, że seks zapewnia im spokojne życie lub pomoc w wypełnianiu obowiązków domowych. W badaniu okazało się, że wiele kobiet współżyje z powodów czysto egoistycznych – by otrzymać materialne lub finansowe wsparcie, np. partner zafundował im wystawny obiad, wydał na nie sporo pieniędzy wcześniej.

 

6 na 10 studentek przyznało, że regularnie sypia ze swoimi kolegami, choć nie są one z nimi w związku. Jedna, której chłopak studiował w innym koledżu, przyznała, że robi tak, ponieważ życie jest zbyt krótkie, by czekać lata na kolejną okazję na seks. Inne przyznawały, że sypiają z chłopakami, by poprawić swoje umiejętności w łóżku.

 

Naukowcy uważają, że kobietom podobają się wysocy mężczyźni z niskim głosem, którzy ładnie pachną i mają symetryczną budowę ciała. Jednak mężczyźni, którzy tacy nie są, nie powinni się przejmować, ponieważ ich wygląd sugeruje kobiecie, że nie uciekną oni od niej tak szybko, jak ci poprzedni.

 

Źródło: www.medycyna24.pl

logo medycyna24 Dlaczego kobiety uprawiają seks<br>

 

Autor wpisu: ag
Tagi: ,

Komentarze wyłączone.