Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czekoladoholicy nie muszą czuć się już winni, podjadając swój ulubiony smakołyk – wynaleziono, bowiem czekoladę, która pomaga zachować szczupłą sylwetkę.Smakołyk o nazwie Lola zawiera środki chemiczne redukujące głód, równocześnie zachowując smak zwykłej czekolady.

 

Jedyną wadą nowo powstałego smakołyku jest jego barwa – lekko zielonkawa, która jest wynikiem nietypowych składników wykorzystywanych przy jej produkcji. – Składniki te są niezbędne, aby skutecznie walczyć z utratą wagi, dlatego nie można z nich zrezygnować – twierdzą naukowcy. Czekolada zawiera suplement diety o nazwie spirulina. Spirulina to rodzaj alg, zawierających wysokie stężenie składników odżywczych takich jak witamina A i B12, które znane są z właściwości wspomagających odchudzanie. Producenci nowej czekolady zaznaczają ponadto, że jednym ze składników czekolady jest także aminokwas, który powoduje w organizmie człowieka poczucie sytości, dzięki czemu unikamy przejedzenia. W recepturze czekolady znalazła się także fenyloalanina oraz aminokwas, który stymuluje pracę cholecystokininy – hormonu peptydowego, odpowiedzialnego za supresję uczucia głodu. Smakołyk nie zawiera cholesterolu i reguluje proces trawienia poprzez pobudzenie do pracy pożyteczne bakterii jelitowe. Czekolada jest w stu procentach wyprodukowana z naturalnych składników, z wykorzystaniem owoców kakaowca hodowanego w Peru i Santa Domingo.

 

– Czekolada ponadto ma intensywny smak i ma właściwości antyoksydacyjne – mówi Armando Yanez, jeden z ich wynalazców. – Ludzie, którzy chcą schudnąć, powinni jeść jedną, dwie czekoladki godzinę przed posiłkiem. Już po chwili od zjedzenia poczują się syci i zjedzą znacznie mniej w trakcie właściwego posiłku – twierdzą wynalazcy.

 

Czekoladki po raz pierwszy zostały zaprezentowane na Międzynarodowym Festiwalu Czekolady w Hiszpanii. W jednym opakowaniu znajduje się 30 sztuk, ale być może niedługo będą w sprzedaży także i mniejsze opakowania. Na razie czekoladki dostępne są jedynie w Hiszpanii.

 

Źródło: www.medycyna24.pl
logo medycyna24 Czekolada, dzięki której schudniesz

Komentarze wyłączone.