Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Zawsze piękni, zadbani, uśmiechnięci i tryskający zdrowiem. Takimi mamy ich widzieć – i pracuje nad tym sztab specjalistów od wizerunku, dietetyków, stylistów. Niestety, gwiazdy z pierwszych stron gazet także mają swoje problemy zdrowotne. Często bardzo poważne, choć tego po nich nie widać.Interesujące badania, które wykonano w University of California w Los Angeles, wskazują, że celebryci cierpią z powodu problemów z krążeniem. Ich powikłania dotykają nawet połowy nominowanych do Oskara!

 

Autorka badań dr Hannah Smith z UCLA twierdzi, że główną zmorą gwiazd są zawały serca i udary mózgu. Te drugie dotyczą głównie nominowanych do Oskara aktorek – dotykają bowiem aż 60% z nich! To bardzo dużo, zwłaszcza jeśli porównać ze średnią dla całej populacji.

 

Problemy zdrowotne zaburzają oczywiście przebieg kariery gwiazd. Z analizy wynika, że aktywność celebrytów po udarze mózgu spada nawet o 73%, a po zawale serca niewiele mniej, bo o 69%.

 

Pracujący w UCLA dr Jeffrey Saver, dyrektor Stroke Unit, jest zdania, że te statystyki i tak są zaniżone.

 

Doktor osobiście leczył wielu celebrytów i twierdzi, że o wiele więcej z nich ma poważne problemy zdrowotne. Kolosalne znaczenie ma tutaj rzecz jasna niekorzystny dla zdrowia styl życia, charakterystyczny dla gwiazd Hollywood.

 

Źródło: medycyna24.pl
logo medycyna24 Choroby cywilizacyjne dotykają także celebrytów

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.