Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Sklepy Tesco zostały uznane za najbardziej niehigieniczne supermarkety po tym, jak inspektorzy ochrony środowiska przeprowadzili kontrole. Statystyki pokazały, że 5% sklepów sieci uzyskało mniej niż trzy gwiazdki na pięć możliwych do uzyskania w zakresie higieny. Trzy gwiazdki oznaczają dobre stosowanie się do przepisów sanitarnych. Inspektorzy badali przejścia, piekarnie, punkty sprzedaży ryb, kafejki, sklepy na stacjach benzynowych. Kontrole przeprowadzono po pojawieniu się zarzutów o nieprzestrzeganiu zasad higieny, szczególnie po wypadku w Cardiff, gdzie sklep otrzymał karę 6000 funtów za sprzedawanie ciasta nadgryzionego przez szczury.

98 lokalnych autorytetów wsparło Transparency Data, organizację, która sprawdziła 1715 sklepów należących do Tesco, Asda, Sainsbury’s, Morrisons, Co-op, Marks & Spencer i Waitrose.

Na 490 sklepów Tesco 20 uzyskało dwie gwiazdki, 7 – jedną, a 2 sklepy – nie otrzymało żadnej. 9% na 432 sklepy Co-op dostało mniej niż trzy gwiazdki. Marks & Spencer miało najlepsze wyniki – 97% sklepów otrzymało po pięć lub cztery gwiazdki. Zaraz za nim uplasowało się Waitrose.

Tesco stwierdziło, że systemy oceniania są bardzo subiektywne, a ich metodologia prowadzi często do błędnych interpretacji wyników. Nie są one zbilansowane, ponieważ w niektórych przypadkach ocenę otrzymuje cały sklep, a w innych poszczególne jego działy. Apeluje do FSA o wprowadzenie nowych schematów oceniania, które będą bardziej godne zaufania.

Według Health Protection Agency 4,5 miliona mieszkańców Anglii i Walii choruje po spożyciu nieświeżych produktów z restauracji lub sklepów. Najczęstsze przypadki to zarażenie bakteriami salmonelli lub E.coli.

Źródło: Telegraph.co.uk
www.medycyna24.pl
logo medycyna24 Brudne supermarkety

Komentarzy: 2 w artykule: ”Brudne supermarkety”

  1. vdfjdbqpf pisze:

    vdfjdbqpf…

    Many thanks, this website is really useful…

  2. NBA pisze:

    NBA…

    I love this website – its so usefull and helpfull…