Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jeśli wierzyć doniesieniom The New York Post, debiut microsoftowej wyszukiwarki Bing.com tak przestraszył Sergeya Brina z Google’a, że oderwał najważniejszych inżynierów od ich projektów i nakazał im szybkie prace nad ulepszeniem najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie.

Podobno Brin, który stanął na czele wspomnianego zespołu, chce się dowiedzieć, w jaki sposób algorytmy wykorzystywane przez Bing różnią się od algorytmów Google’a. Nowe wyszukiwarki pojawiały się i znikały w ciągu ostatnich 10 lat, ale Bing szczególnie zainteresował Sergeya – miał powiedzieć The New York Postowi jeden z pracowników Google’a.

Rzecznik prasowy firmy odmówił skomentowania pogłosek na temat alarmu podniesionego przez Brina. Stwierdził jedynie, że jego firma zawsze prowadziła prace nad ulepszeniem wyszukiwarki.

Z danych serwisu Alexa.com wynika, że początkowo zainteresowanie Bingiem gwałtownie wzrosło, a obecnie ustabilizowało się na stałym poziomie. Według badań Net Applications w maju z usług wyszukiwawczych Microsoftu (MSN oraz Live Search) korzystało w sumie 5,43% internautów. Z Google’a natomiast – 81,5%.

 

Źródło: The New York Post/kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.