Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Kokaina wcale nie jest bezpiecznym narkotykiem, jak mogą twierdzić niektórzy… Najnowsze brytyjskie badanie wskazuje, iż narkotyk ten jest powiązany z 3% nagłych zgonów. Wspomniana substancja odurzająca może mieć niszczycielski wpływ na organizm ludzki, a śmiertelne konsekwencje zażywania kokainy może ponieść każdy, nawet zdrowi, młodzi ludzie, którzy nie mieli problemów z układem krążenia.

 

Za każdym razem, gdy zażywamy kokainę, narażamy się na niebezpieczeństwo, bowiem negatywnie wpływa na zdrowie, wywołując zawały serca, arytmie mięśnia sercowego, udary czy nagłą śmierć.

 

Badanie odkryło, że 21 z 668 przypadków nagłej śmierci było związane z zażywaniem kokainy. Dotyczyły one mężczyzn w wieku między 21 a 45 rokiem życia. Większość tych zgonów było dodatkowo spowodowanych problemami z sercem, paleniem papierosów czy spożywaniem alkoholu w połączeniu ze wspomnianym narkotykiem.

 

Według British Heart Foundation wyniki hiszpańskiej pracy pod kierownictwem dra Joaquin Lucana z Insitute of Legal Medicine w Sewilli, mają zastosowanie całą całej Europie.

 

Nasze badanie dowodzi, że kokaina wywołuje niekorzystne zmiany w mięśniu sercowym i tętnicach, które mogą prowadzić do nagłej śmierci, twierdzi dr Lucan.

 

Każda ilość tego narkotyku może być toksyczna…, dodaje.

 

Badanie opublikowano w czasopiśmie „European Heart Journal

 

 

Źródło: medycyna24.pl
logo medycyna24 Bezpieczna kokaina<br>

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.