Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dzięki najnowszej obrotowej kamerze cyfrowej firmy Panasonic zainstalowanej na placu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie możemy zobaczyć na żywo postęp prac konstrukcyjnych.

Od 26 sierpnia każdy na własne oczy może sprawdzić postępy prac na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie dzięki zainstalowanej tam obrotowej kamerze Panasonic.

 

Kamera pozwala na podgląd budowy Stadionu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w czasie rzeczywistym, na stronie stadionnarodowy.org.pl. Jest to możliwe dzięki firmie Panasonic, która to współpracując z Narodowym Centrum Sportu udostępniła najnowocześniejszą sieciową kamerę kopułową CCTV o świetnej jakości  obrazu. Jest to duży skok naprzód, gdyż poprzednio także mogliśmy podglądać prace na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie, jednak poprzez dwie zwykłe kamery, których obraz był aktualizowany co kilka minut.

 

Współpraca z firmą Panasonic bardzo spodobała się Narodowemu Centrum Sportu – „Codziennie setki, a nawet tysiące osób chcą zobaczyć jak wygląda budowa Stadionu Narodowego. Dzięki udostępnieniu obrazu live z budowy, mamy nadzieję spełnić oczekiwania wszystkich osób zainteresowanych tą budową. Teraz można śledzić postęp prac na Stadionie Narodowym bez ograniczeń, wystarczy wejść na naszą stronę internetową” powiedziała Daria Kulińska, Rzecznik Prasowy NCS. ”Za pomocą kamery w najbliższej przyszłości będzie można obserwować spektakularne momenty budowy np. rozkładanie lin stalowych na trybunach czy montaż iglicy” – dodała.

 

Radek Jaworski, PR Manager Panasonic Marketing Europe Oddział w Polsce, także wypowiedział się na temat tego projektu –„ Teraz każdy może stanąć na trybunie i podziwiać budowany Stadion. W prawdzie wizyta na Stadionie jest wirtualna, jednak jakość obrazu i transmisja w czasie rzeczywistym zapewniona przez kamerę Panasonic pozwalają poczuć się jednym z uczestników tworzenia historii polskiego sportu”.

panasonic%20kamera Zobacz budowę Stadionu Narodowego na żywo

nasze okno na plac budowy

 

Oczywiście podglądanie pracowników na budowie na dłuższą metę okazuje się nudne, szczególnie podczas takiej deszczowej pogody, jaką mamy obecnie. Miejmy nadzieję, że pogoda wkrótce się poprawi, a Stadion Narodowy w Warszawie zostanie oddany do użytku w terminie.

 

Źródło: stadionnarodowy.org.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Zobacz budowę Stadionu Narodowego na żywo”

  1. counterstrike pisze:

    counterstrike…

    You’ve got the most impressive web sites…