Ratuj Głuszca
nokia-tunes

Jesteście ciekawi co może zastąpić znany od lat dzwonek telefonów Nokii? Fińska firma postanowiła odmłodzić i unowocześnić swoją flagową melodyjkę i zorganizowała konkurs otwarty dla wszystkich zainteresowanych tworzeniem muzyki.

Gdyby sława i duma ze stworzenia utworu muzycznego, który będzie grany na ponad 100 mln. urządzeń mobilnych na świecie nie wystarczyły. Nokia przygotowała 10 tys. dolarów nagrody dla finalisty tego konkursu.

Przez cały czas trwania konkursu, stronę, na której zamieszczono zgłoszone utwory odwiedzono ponad 1,4 mln razy oraz 11 mln razy odsłuchano znajdujące się tam melodyjki.

Wielkim wygranym okazał się Valerio Alessando Sizzi, który zaprezentował 24 sekundowy utwór w klimacie dubstep. Z tego co można zobaczyć na stronie konkursowej, nie liczba głosów zadecydowała o tym wyborze. Również moim zdaniem utwór ten jest zbyt agresywny w porównaniu do poprzedniej melodyjki, która była idealnie stonowana.

Jej ewolucję możecie zobaczyć na tej bardzo ładnie przygotowanej animacji, która przedstawia ewolucję dzwonków Nokii począwszy od roku 1994 do 2011.

Komentarze wyłączone.