Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Paul Buchheit, współtwórca Gmaila oraz Adsense, nie podziela optymizmu kierownictwa firmy co do ich nowego systemu operacyjnego. Jego zdaniem Chrome OS po roku od premiery przestanie być wspierany lub połączy się z systemem Android. Dlaczego??

Jeden z ważniejszych developerów Google, współtwórca Gmaila oraz Adsense, wygłosił interesującą opinię na temat najnowszego systemu tej firmy. Paul Buchheit, bo o nim mowa, napisał na Twitterze, iż system Chrome OS nie przetrwa roku – zostanie szybko wycofany lub połączony z Androidem.

 

Potwierdza to niektóre sceptyczne opinie co do podboju rynku netbooków przez komputery z najnowszym dzieckiem firmy Google. Nie chodzi tutaj o pierwsze testy pierwszego laptopa z Chrome OS, który cierpi na liczne choroby wieku dziecięcego, ale na konflikt wewnętrzny w firmie.

 

Zarówno Android jak i Chrome OS są przeznaczone na wszelkiego rodzaju urządzenia przenośne, i choć tworzone są według innej filozofii działania, to już sama silna pozycja Androida na rynku, jego ekspansja na tablety (która na dobre rozpocznie się przy okazji pojawienia się wersji 3.0) może zaważyć na losach Chrome OS.

 

paul buchheit Zdaniem twórcy Gmaila Chrome OS nie przetrwa roku

Jedna wypowiedź, tyle kontrowersji

 

Kolejną przeszkodą jest szybko zmniejszająca się popularność netbooków, dla których został przeznaczony najnowszy system Google’a. Zyskująca na dynamice sprzedaż tabletów, np. Samsunga Galaxy Tab z systemem Android, pozwala sądzić, iż w przeciągu kilku najbliższych lat netbooki zostaną wyparte przez urządzenia z interfejsem dotykowym, co oznaczać będzie, iż Chrome OS straci po prostu racje bytu.

 

Zdaniem Paula Buchheita najbardziej prawdopodobne wydaje się połączenie obu systemów. Wtedy i wilk byłby syty i owca cała.

 

Źródło: TechCrunch

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.