Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Wprowadzenie do czytników ebooków dotykowych kolorowych wyświetlaczy E-ink może przyczynić się do prawdziwej rewolucji, szczególnie w szkołach – kto zamiast wielu opasłych tomów nie chciałby nosić jednego taniego urządzenia zastępującego wszystkie książki i zeszyty??

Technologia E-ink stworzona przede wszystkim z myślą o czytnikach e-booków okazała się wielkim sukcesem – sprzedano już miliony czytników takich jak Amazon Kindle czy Sony PRS-700. Kontrast oraz zużycie energii tych wyświetlaczy rozpoczęły nową erę wśród wielbicieli czytania książek nielubiących nosić wielu grubych tomów przy sobie. Niestety, do tej pory nie udało się poprawić dwóch zasadniczych wad tych ekranów – braku obsługi dotykowej oraz palety kolorów ograniczonej jedynie do odcieni szarości. Na szczęście producentowi wyświetlaczy E-ink właśnie udało się rozwiązać te problemy.

 

Kolory prezentowane przez najnowsze ekrany E-ink powinny być naturalne i odpowiednio nasycone, a przy tym niemęczące dla oka. Wprowadzenie tej nowości nie pogorszy czasu reakcji ani rozdzielczości wyświetlanego obrazu, która nadal będzie na tym samym, wysokim poziomie.

 

Dzięki ekranowi dotykowemu możliwe będzie zintegrowanie digitalizera – nasz czytnik e-booków stanie się wtedy tabletem, na którym możemy sporządzać notatki jak na zwykłym papierze.

 

e ink color reader Wyświetlacze E ink teraz także w kolorze

kolory są naturalne, a obraz klarowny

 

Narzędzie to stanie się nieocenionym pomocnikiem w szkole, w pracy czy na studiach, eliminując potrzebę noszenia zeszytów czy książek. Producent liczy na to, iż w niedługim czasie uczniowie zamiast nosić ciężkie wypełnione książkami tornistry kupią jego urządzenie, które w zupełności wystarczy.   Według prognoz urządzenia z kolorowymi ekranami E-ink w 2011 roku powinny posiadać już 10% rynku.

 

Żródło: neowin

Jeden komentarz :) w artykule: ”Wyświetlacze E-ink teraz także w kolorze”

  1. eink kolor pisze:

    No dobra a gdzie to można w Polsce kupić? :]