Ratuj Głuszca
ssd

Na rynku tradycyjnych dysków twardych pozostało jedynie kilku producentów. Jednak na rynku SSD sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tam działa wiele małych firm, z których część jeszcze do niedawna zajmowała się wyłącznie produkcją układów pamięci.

Najwięksi producenci SSD uważają, że taka jest niekorzystna, gdyż prowadzi do pojawienia się urządzeń o słabej jakości, a niewielkich firm nie stać na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, co hamuje postęp technologiczny. Ponadto dużym producentom zależy na tym, by rynek SSD porzucił standard SATA II i przyjął SATA III. Nowszy interfejs ma być bowiem tegoroczną siłą napędową rynku SSD.

Dlatego też Kingston, Intel, OCZ i Crucial postanowiły wypowiedzieć małym producentom wojnę cenową i wypchnąć ich z rynku. Wspomniane firmy nie tylko obniżyły w ogóle ceny swoich produktów, ale zmniejszyły również różnicę pomiędzy SSD z SATA II i SSD z SATA III. Wynosi ona już jedynie 10 dolarów. Wspomniane przedsiębiorstwa mają również nadzieję, że upowszechnienie się SATA III doprowadzi do tego, że dominującą pozycję na rynku zyskają SSD o pojemności 128-256 GB, które zastąpią najczęściej obecnie używane modele o pojemności 32-64 gigabajtów.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.