Ratuj Głuszca
muzeum intel

Ten dziwnie brzmiący tytuł to nic innego jak śmiały projekt firmy Intel. Polega ona na tym, że po wejściu na ten adres, stajemy przed wejściem do specjalnej witryny, na której to zostało, zbudowane przez Intela wirtualne muzeum zbierające i prezentujące twoje dane. Dane te pochodzą z Facebooka i to właśnie za jego pomocą musimy się zalogować przy wejściu do muzeum. Nie ma zatem opłaty w formie pieniędzy, jest za to zapłata w formie podzielenia się swoim cyfrowym życiem, które z resztą tak skrzętnie upubliczniamy na portalach społecznościowych.

Jeśli zgodzimy się na to aby muzeum zyskało dostęp do wskazanych danych z Facebooka, naszym oczom pokażą się fascynujące projekcje (prezentowane przez roboty) różnego typu informacji. Np. możemy zobaczyć nasze najczęściej wypowiadane słowa, najaktywniejszych znajomych, rzeczy którymi się dzielimy, lajki oraz inne interesujące dane rozmieszczone w różnych wirtualnych pokojach.

Zanim zdecydujecie się na wejście do muzeum zapraszam do obejrzenia poniższej prezentacji przygotowanej przez firmę Intel. Oczywiście nic nie jest za darmo w tych czasach. Projekt ten to nic innego jak reklama najnowszych procesorów, ale nawet mając to w świadomości nie przeszkadza ten fakt przed świetną zabawą.

Komentarze wyłączone.