Ratuj Głuszca
Windows 8

System Windows 8 ukaże się w 14 nowych wersjach językowych. W sumie, biorąc pod uwagę wersje, w których ukazał się Windows 7, z nowego systemu Microsoftu będą mogli korzystać użytkownicy 109 języków.

Wśród nowych języków znajdą się pendżabski, sindhi, ujgurski, kurdyjski, białoruski, ruanda-rundi, tigrinia, tadżycki, wolof, kicze, czirokeski, galeicki szkocki, walencki. Będzie można też skorzystać z od dawna przygotowywanej brytyjskiej odmiany angielskiego.

Ian Hamilton, menedżer w Windows International Team powiedział, że rosnąca na terenie USA liczba osób posługujących się dwoma językami skłoniła Microsoft do umożliwienia im zainstalowania dwóch pakietów językowych.

Od naszych klientów dowiedzieliśmy się, że bardzo chcą mieć wersję hiszpańską, ale naprawdę potrzebują wersji i hiszpańskiej i angielskiej oraz możliwości łatwego przełączania pomiędzy nimi. Badania niezależnej firmy potwierdziły nasze spostrzeżenia. W wielu przypadkach rodzice mówią po hiszpańsku, a ich dzieci po angielsku. Takich klientów powinna zadowolić możliwość posiadania hiszpańskojęzycznego konta dla rodzica i angielskojęzycznego dla dziecka lub – co najmniej – możliwość łatwego przełączania pomiędzy językami na tym samym koncie użytkownika – powiedział Hamilton.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.