Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Analitycy firmy IDC twierdzą, że do roku 2015 system Windows Phone będzie… drugim graczem na rynku smartfonów. Ich zdaniem ma on wyprzedzić iOS Apple’a.
Aż do pojawienia się Windows Phone 7 Microsoft ciągle tracił udziały w rynku, podczas gdy inni gracze je powiększali dostarczając użytkownikowi nowych rozwiązań. Nowy sojusz [z Nokią - red.] łączy możliwości sprzętu Nokii oraz platformę Windows Phone. Uważamy, że pierwsze urządzenia będące wynikiem podpisanej umowy pojawią się na rynku w 2012 roku. Do roku 2015 Windows Phone będzie drugim, po Androidzie, najpopularniejszym systemem operacyjnym – stwierdził Ramon Llamas, starszy analityk w wydziale Mobile Devices Technology and Trends.

Z prognoz IDC wynika, że do roku 2015 Android wejdzie w posiadanie 45,4% rynku smarfonów, a do Microsoftu będzie należało 20,9%. Udziały iOS-a mają wynosić 15,3%, czyli… nieco mniej niż obecnie (15,7%). Na czwartym miejscu uplasuje się BlackBerry z 13,7%. W tym czasie udziały Symbiana spadną do 0,2%, a wszyscy pozostali producenci systemów mobilnych podzielą się pozostałymi 4,5%.

IDC uważa też, że w bieżącym roku rynek smartfonów będzie rósł czterokrotnie szybciej niż cały rynek telefonów komórkowych.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 2 w artykule: ”Windows Phone drugim graczem na rynku?”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    Superb web page you’ve in here…

  2. pdf ebooks pisze:

    pdf ebooks…

    best thing i have heard in quite a while…