Ratuj Głuszca
antywirus

System Windows 8 będzie dostarczany wraz z oprogramowaniem antywirusowym Microsoftu. Jeśli jednak użytkownik zainstaluje oprogramowanie innej firmy, microsoftowy antywirus automatycznie się wyłączy. Będzie on działał jedynie wtedy, gdy na komputerze nie będzie żadnego innego programu antywirusowego lub zainstalowany program firmy trzeciej będzie nieaktualny.

Wydawałoby się, że to ustępstwo Microsoftu na rzecz producentów antywirusów. Jednak w rzeczywistości, jak twierdzi firma McAfee, to ukłon w stronę producentów OEM. Często dostarczają oni komputery z programem antywirusowym i otrzymują od jego producenta prowizję, gdy właściciel komputera wykupi licencję. Jeśli Windows 8 byłby dostarczany z zawsze działającym antywirusem, producenci OEM straciliby jedno ze źródeł dochodów.

Windows 8 będzie też ostrzegał użytkownika, gdy będzie wygasała licencja na używane przezeń oprogramowanie oraz dostarczy informacji o tym, w jaki sposób można odnowić licencję. Po 15 dniach ostrzeżeń, gdy użytkownik nie zaktualizuje antywirusa, Windows zaproponuje mu instalację microsoftowego Windows Defendera. Dzięki temu można będzie skorzystać z modułu antyspamowego Defendera oraz antywirusowego Security Essentials.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 17 w artykule: ”Windows 8 z domyślnym antywirusem”

 1. rattter pisze:

  ciekawe czy na http://www.metroone.pl nad tym pracują ;)

 2. nails pisze:

  wydaje mi sie ze nie ma co ufac microsoftoiw w tej kwestii. to nie jest firma ktora tym sie zajmuje glownie i lepiej zainwestowac w dobry soft ja mam f-secure i nie narzekam

 3. burgul pisze:

  Mam ten sam program. Nie jest może dość znany, ale jestem z niego zadowolony. Wygrałem klucz w konkursie, ale chyba nadal będę z niego korzystał po końcu promocji.

 4. Sabina pisze:

  Nie wiem, na ile F-Secure nie jest znany – mnie podpowiedział chłopak, który jest informatykiem, żebym zainwestowała w ten właśnie program i jestem z niego bardzo zadowolona.

 5. marian pisze:

  Mnie podpowiedziała dziewczyna (która nie jest informatykiem) abym zainstalował Linuksa i, muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony.

 6. csgo skins check…

  Keep up the outstanding work !! Lovin’ it!|…

 7. nba vc coins pisze:

  nba vc coins…

  Simply just had to express Now i’m thrilled I came onto your page!….

 8. buxbzzl pisze:

  buxbzzl…

  You’ve got impressive thing listed here…

 9. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  I delight in the information on your website. Thanks for your time!….

 10. new self balance scooters…

  these new self balance scooters would be the most great I have ever purchased and also have currently ordered a further one among new self balance scooters-i advocate these for everyone that hates breaking bags in and will convey them without actually …

 11. nba 2k16 pisze:

  nba 2k16…

  Sustain the exceptional work !! Lovin’ it!…

 12. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Wow, beautiful portal. Thnx …..

 13. csgo pisze:

  csgo…

  Truly, this is a invaluable internet site…

 14. nba 2k pisze:

  nba 2k…

  You’ve gotten the most impressive internet sites…

 15. counterstrike pisze:

  counterstrike…

  Wow, attractive website. Thnx …..

 16. csgo pisze:

  csgo…

  say thanks to so mucha lot for your site it assists a lot…

 17. Google pisze:

  Google…

  Just beneath, are various entirely not associated websites to ours, even so, they’re surely worth going over….