Ratuj Głuszca
windows8

Windows 8 zadebiutuje za mniej więcej trzy tygodnie, ale już teraz można przypuszczać, że nie okaże się on tak wielkim sukcesem jak Windows 7. Z danych firmy Net Applications wynika, że przedpremierowe edycje najnowszego OS-u Microsoftu cieszą się wielokrotnie mniejszą popularnością niż analogiczne edycje Windows 7.

Na miesiąc przeed oficjalną premierą Windows 7 zbierał bardzo dobre recenzje, klienci z niecierpliwością go oczekiwali i należało doń aż 1,64% całego rynku systemów Windows. W przypadku Windows 8 sytuacja jest zgoła odmienna. Opinie na temat systemu są różne, a klienci nieufnie podchodzą do radykalnie zmienionego interfejsu. Nic zatem dziwnego, że Windows 8 ma obecnie jedynie 0,33% rynku systemów Windows. Jest zatem pięciokrotnie mniej popularny niż jego poprzednik.

Słaba pozycja nowego systemu nie ułatwi Microsoftowi życia. Przedstawiciele firmy Valve nazwali nowy system „katastrofą”, a Markus Persson, twórca Minecrafta, odmówił certyfikowania swojej gry pod nowy interfejs. Nie wyklucza,że w ogóle nie stworzy wersji dla Windows 8.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.