Ratuj Głuszca
laptop

Serwis PC Pro, powołując się na przedstawiciela jednego z głównych producentów komputerów twierdzi, że Windows 8 będzie ostatecznym gwoździem do trumny netbooków. Urządzenia tego typu nigdy nie zdobyły popularności. Klienci woleli większe notebooki lub tablety.

Zdaniem rozmówcy PC Pro, brak taniej okrojonej wersji Starter systemu Windows 8 oznacza, że  ceny netbooków z tym systemem mogą być o około 100 USD wyższe, niż gdyby wersja Starter istniała. A to z kolei spowoduje, że będą niekonkurencyjne cenowo w stosunku do innych urządzeń.

Sprzedaż netbooków gwałtownie spada od dwóch lat. Jeden z największych producentów komputerów, Dell, zdecydował w grudniu o zaprzestaniu sprzedaży tego typu urządzeń. Wielu innych producentów ciągle ma je w swojej ofercie, ale nie przygotowują nowych modeli.

Pierwsze netbooki, które trafiły na rynek, były wyposażone w systemy z rodziny Linux. Nie zdobyły one jednak popularności, więc producenci zaczęli instalować Windows. Brak edycji Windows 8 Starter może oznaczać koniec krótkiej epoki tych urządzeń.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Windows 8 dobije netbooki”

  1. qwas pisze:

    nie wiem czy moge się zgodzić… jednak na pewno jest potencjał na zarabianie na aplikacjach pod metro. sprawdźcie platformę http://www.metroone.pl tam już jest wiele fajnych projektów