Ratuj Głuszca
windows8

Niewykluczone, że Windows 8 nie będzie sprzedawany w tradycyjnej wersji detalicznej. Takie informacje przekazali dwaj dobrze poinformowani dziennikarze, Mary Jo Foley i Paul Thurrott. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że dostępne będą tylko aktualizacje ze starszych wersji Windows, a osoby, które dotychczas nie korzystały z tego systemu, będą mogły kupić wersję OEM.

Dotychczas OEM była edycją dostępną dla producentów sprzętu komputerowego. Można było ją kupić wraz z komputerem lub jego podzespołami. Jako, że wersje takie są tańsze niż wersje pudełkowe, klienci chętnie nabywali jakiś tani podzespół wraz z edycją OEM. Praktyka taka nie była w pełni legalna, ale Microsoft nigdy jej nie zwalczał.  Teraz prawdopodobnie firma usankcjonuje tę praktykę.

Użytkownicy będą zatem mogli całkowicie legalnie kupić tańszą edycję OEM bez konieczności kupowania sprzętu. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że po zainstalowaniu Windows zostanie powiązany z płytą główną i nie można będzie go przenieść na inną maszynę. Jeśli zatem w międzyczasie zmienimy komputer, będziemy musieli kupić nową edycję systemu. Ponadto dotychczasowe wersje OEM nie zapewniały wsparcia ze strony Microsoftu. W przeciwieństwie do wersji pudełkowej, wraz z którą użytkownik nabywał prawo do 90 dni pomocy technicznej. Nie wiadomo, czy zapisy te zmienią się w wersji Windows 8.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.